Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... COSTURI INSCRIERE UNPIR
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

COSTURI INSCRIERE UNPIR

Vreau sa stiu ce costuri presupune profesia de lichidator. am vazut o taxa de verificare a acererii de 300 Ron, taxa inscriere in tablou de 500 Ron. Mai sunt si alte costuri?( pentru persoane cu 5 ani vechime in domeniu)
ana24 a scris:
Vreau sa stiu ce costuri presupune profesia de lichidator. am vazut o taxa de verificare a acererii de 300 Ron, taxa inscriere in tablou de 500 Ron. Mai sunt si alte costuri?( pentru persoane cu 5 ani vechime in domeniu)

Buna ziua,
Accesati [ link extern ]
Contactati Filiala Bucuresti, Dna. Frumosu

Cu stima,
Nivelul taxelor si cotizatiilor
Art. 1. - (1) Taxa de înscriere la examenul de dobândire a calitatii de practician în insolventa va fi de 600
lei.
(2) Taxa de verificare a cererii si a documentelor doveditoare pentru persoanele care cer înscrierea în
Uniune fara examen si cu scutire de stagiu va fi de 300 lei.
Art. 2. - Taxa de înscriere în Tabloul UNPIR va fi de:
a) 600 lei pentru persoane fizice care au promovat examenul de acces în profesie;
b) 6.000 lei pentru persoanele fizice care beneficiaza de înscrierea în profesie cu scutire de examen si
stagiu de pregatire profesionala, precum si pentru persoanele fizice straine care solicita dobândirea calitatii
de membru al Uniunii potrivit art. 52 din Statut.
c) 800 lei pentru persoane juridice.
Art. 3. - (1) Cotizatia anuala este de:
a) 600 lei pentru persoane fizice compatibile;
b) 400 lei pentru persoane fizice incompatibile.
(2) Taxa anuala pentru persoanele juridice este de 2.000 lei
Art. 4. - Taxa de sustinere a examenului de definitivat în profesie este de 300 lei.

Extras din Statutul practicienilor in insolventa

Cu stima
av. Gheorghe Alexandru
Avocat Alexandru Gheorghe, Avocat
Va multumesc!