Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie complementara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie complementara

pentru acordarea alocatiei complementare ce venit pe membru de familie trebuie sa ai?
Beneficiaza de alocatia familiala complementara familiile formate din sot, sotie si copiii in varsta de pana la 18 ani aflati in intretinerea acestora, care locuiesc impreuna si care realizeaza venituri nete pe membru de familie de pana la salariul minim net pe economie.

dar care este acestb salar minim net pe economie?scuze dar nu prea inteleg
Salariul minim net pe economie este de 600 RON (6 mil.lei)
luiza2008, utilizator
Va multumesc
Ma puteti contrazice, dar eu stiu ca nu trebuie sa depaseasca 423 lei pe membru de famile venitul net.