avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie complementara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie complementara

pentru acordarea alocatiei complementare ce venit pe membru de familie trebuie sa ai?
Cel mai recent răspuns: crys24 , utilizator 09:32, 8 Mai 2010
Beneficiaza de alocatia familiala complementara familiile formate din sot, sotie si copiii in varsta de pana la 18 ani aflati in intretinerea acestora, care locuiesc impreuna si care realizeaza venituri nete pe membru de familie de pana la salariul minim net pe economie.

dar care este acestb salar minim net pe economie?scuze dar nu prea inteleg
Salariul minim net pe economie este de 600 RON (6 mil.lei)
Ultima modificare: Duminică, 28 Martie 2010
luiza2008, utilizator
Va multumesc
Ma puteti contrazice, dar eu stiu ca nu trebuie sa depaseasca 423 lei pe membru de famile venitul net.

Alte discuții în legătură

Alocatia complementara cpaula cpaula O studenta la zi fara bursa poate lua in acelasi timp alocatie de sustinere monoparentala(copil de 7 ani in intretinere) si alocatie complementara? Acum ... (vezi toată discuția)
Alocatie monoparentala maya_ioana maya_ioana Am 21de ani si am o fetita de 2 ani,sunt studenta si nu am nici un venit decat alocatia fetitei de 42 ron.am depun dosarul pentru alocatia de sustinere a ... (vezi toată discuția)
Bursa complementara nelu_duleant_ro nelu_duleant_ro in ce conditi se acorda alocatia complementara si daca venitul parintilor intra in calcul daca locuim in acelasi imobil (vezi toată discuția)