Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... depunere declaratie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

depunere declaratie

Daca sunt persoana fizica autorizata si in anul 2008 am incheiat asigurari pentru pensiile private, dar in anul 2009 nu am avut nici o activitate si deci nici un venit tot trebuie sa depun declaratie la fisc. Care este termenul limita pentru depunerea declaratiei.
Asa este .

Pe 17 mai este trecuta declaratia .

:bow:
q.e.d. :)
si am gasit si explicatia :
Art. V
Declararea, stabilirea şi plata impozitului pe veniturile realizate de persoanele fizice înainte de 1 ianuarie 2010 se face în conformitate cu legislaţia în vigoare până la această dată.
din ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr. 109 din 7 octombrie 2009 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal
:)