avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... depunere declaratie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

depunere declaratie

Daca sunt persoana fizica autorizata si in anul 2008 am incheiat asigurari pentru pensiile private, dar in anul 2009 nu am avut nici o activitate si deci nici un venit tot trebuie sa depun declaratie la fisc. Care este termenul limita pentru depunerea declaratiei.
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 09:13, 30 Martie 2010
Asa este .

Pe 17 mai este trecuta declaratia .

:bow:
q.e.d. :)
si am gasit si explicatia :
Art. V
Declararea, stabilirea şi plata impozitului pe veniturile realizate de persoanele fizice înainte de 1 ianuarie 2010 se face în conformitate cu legislaţia în vigoare până la această dată.
din ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr. 109 din 7 octombrie 2009 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal
:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii ContSters43040 ContSters43040 O peresoana fizica,cu activitate liberala,ce declaratii trebuie sa depuna la inceput de an,avand in vedere ca ,conform declaratiei 220 din anul ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale 2010 Gabrista Gabrista Buna ziua Din iulie 2009 sunt PFA cu impozitare in sistem real si neplatitor de tva. Ce declaratii fiscale trebuie sa depun pentru anul 2009 si la ce ... (vezi toată discuția)
Modificari termene pentru depunerea declaratiei privind impozitul pe profit si a declaratiei 205, in anul 2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Incepand cu anul fiscal 2012, se modifica mai multe termene de depunere a declaratiilor, un astfel de caz fiind reprezentata si de modificarea [b]termenului de ... (vezi toată discuția)