Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie 200
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie 200

Buna ziua,

Am si eu o problema: o persoana a primit de la adm. fin. o somatie de a depune decl.200 pt. perioada 2004-2005. In acea perioada persoana a avut mai multe locuri de munca.
Intrebare:

Este posibil dupa 5 ani sa iti mai ceara decl.200? Nu exista termen de prescriptie?
Sunt intr-o foame de bani ca nici ei nu mai au evidente...

Multumesc!
Exista termenul de 5 ani, dar curge de la data scadentei depunerii declaratiei, deci inca e in termen!!! :O
Multumesc!