avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie 200
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie 200

Buna ziua,

Am si eu o problema: o persoana a primit de la adm. fin. o somatie de a depune decl.200 pt. perioada 2004-2005. In acea perioada persoana a avut mai multe locuri de munca.
Intrebare:

Este posibil dupa 5 ani sa iti mai ceara decl.200? Nu exista termen de prescriptie?
Sunt intr-o foame de bani ca nici ei nu mai au evidente...

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristina Vasile , utilizator 07:57, 31 Martie 2010
Exista termenul de 5 ani, dar curge de la data scadentei depunerii declaratiei, deci inca e in termen!!! :O
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200 Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, Am si eu o problema: o persoana a primit de la adm. fin. o somatie de a depune decl.200 pt. perioada 2004-2005. In acea perioada persoana a avut ... (vezi toată discuția)
Declaratie rectificativa la 101 moniklauleanu moniklauleanu Am preluat de curand un grup de societati ale unui actionar. Actele au un circuit defectuos si ajung in contabilitate tarziu. Astfel am descoperit documente ... (vezi toată discuția)
Anularea datoriilor geaninuta geaninuta bunaseara! problema este: in anul 2005 am avut un contract de inciriere, in urma caruia casa de asigurari de sanatate mi-a trimis la domiciliu plata pentru ... (vezi toată discuția)