Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mandat de perchizitie domicilara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mandat de perchizitie domicilara

Daca cineva este martor intr-un dosar penal, se poate emite un madat de perchizitie domicilara a acelei persoane? si in cuprinsul mandatului nu trebuie specificat ce anume se cauta? daca martor este un notar, nu trebuie ca madatul sa fie emis de curtea de apel? daca este emis de o judecatorie, la soliticitarea parchetului de pe langa aceea judecatorie, mandatul este legal?
In alta ordine de idei,si fata de o persoana care initial a a avut calitatea de martor,poate fi extinsa urmarirea penala ,in conditiile prevazute de art.335 si 336 c.pr.pen.
BIU99