Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce pot face?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce pot face?

Am depus plangere penala pentru marturie falsa, procurorul, in rezolutie bate campii, incurca anii, inurca declaratiile, ce pot face contra acestui procuror, legal, ce articole, pe ce cale sa merg? E aiurea ce rezolutie da, in defavoarea mea, netinand cont de probe? Fac mentiunea ca cel caruia i-am depus plangere de marturie minciniasa e fiu de procuror, iar rezolutia, bate campii. Va multumesc
ar trebui sa aveti un avocat care sa faca demersurile pentru stramutarea cercetarilor la alt parchet.. de unul singur, fara asistare juridica, mu cred ca aveti sanse
Faceti plangere impotriva actelor ,masurilor dispuse de procuror,la esaloanele ierarhic superioare