avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... jandarmi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

jandarmi

ma pot angaja la jandarmi fara bacalaureat
Cel mai recent răspuns: Isa Radov , Consultant resurse umane 13:51, 31 Martie 2010
Candidatii recrutati în vederea încadrarii directe în raport cu nevoile unitatilor Ministerului Administratiei si Internelor trebuie sa îndeplineasca cumulativ urmatoarele conditii:

sa aiba cetatenia româna si domiciliul stabil în România;
sa îndeplineasca cerintele postului scos la concurs;
sa cunoasca limba româna scris si vorbit;
sa aiba capacitate deplina de exercitiu;
candidatii barbati sa aiba, de regula, stagiul militar satisfacut;
sa fie declarati apt medical, fizic si psihic (verificarile privind starea de sanatate medicala, fizica si psihica sunt efectuate de catre structurile de specialitate ale Ministerului Administratiei si Internelor);
sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita admise si practicate în societate;
sa nu aiba antecedente penale sau sa nu fie în curs de urmarire penala ori de judecata pentru savârsirea unei infractiuni;
sa aiba înaltimea de minimum 1,75 m (candidatii barbati) si de minimum 1,70 m (candidatii femei)


Deci, va trebui sa intrebati daca indepliniti conditiile de a va inscrie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor aandreeeaa aandreeeaa Buna ziua!Ma numesc Andreea Braslasu din Ploiesti Prahova..am decis sa ma inscriu la Agent de Politie Vasile Lascar Campina.Sunt pregatita din toate punctele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, daca am terminat o forma de invatamant superior si ... RomegheaIuliam RomegheaIuliam Buna ziua, daca am terminat o forma de invatamant superior si vreau sa ma inscriu la M.A.I, se mai ia in considerare nota la purtare din liceu ? (vezi toată discuția)
Nu siu ce sa fac aurel71 aurel71 in 1993 am fost condamnat cu suspendare la 3 ani acum vreau sa-mi fac dosar pentru a da la politie a-s vrea sa stiu daca imi va aparea chiar daca in cazierul ... (vezi toată discuția)