Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... jandarmi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

jandarmi

ma pot angaja la jandarmi fara bacalaureat
Candidatii recrutati în vederea încadrarii directe în raport cu nevoile unitatilor Ministerului Administratiei si Internelor trebuie sa îndeplineasca cumulativ urmatoarele conditii:

sa aiba cetatenia româna si domiciliul stabil în România;
sa îndeplineasca cerintele postului scos la concurs;
sa cunoasca limba româna scris si vorbit;
sa aiba capacitate deplina de exercitiu;
candidatii barbati sa aiba, de regula, stagiul militar satisfacut;
sa fie declarati apt medical, fizic si psihic (verificarile privind starea de sanatate medicala, fizica si psihica sunt efectuate de catre structurile de specialitate ale Ministerului Administratiei si Internelor);
sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita admise si practicate în societate;
sa nu aiba antecedente penale sau sa nu fie în curs de urmarire penala ori de judecata pentru savârsirea unei infractiuni;
sa aiba înaltimea de minimum 1,75 m (candidatii barbati) si de minimum 1,70 m (candidatii femei)

Deci, va trebui sa intrebati daca indepliniti conditiile de a va inscrie.