ACCES GRATUIT
Un fermier din Brașov a obținut primul soi românesc de goji. Ce profit poate să aducă o cultură
Plantele exotice își fac loc din ce în ce mai mult în ultima vreme în agricultura românească, iar fermierii care îndrăznesc să le cultive au profitul asigurat.
Articolul continuă mai jos
Interesul tot mai mare pentru plante precum iarba de fier, ştevia dulce sau frunza care curentează a dus la apariția unor soiuri autohtone.
Spre exemplu, un fermier din Brașov a obținut primul soi românesc de goji. Arbustul este complet aclimatizat, are randament foarte bun și poate fi cultivat în orice regiune a țării.
Citiți materialul integral pe ȘtirileProTV.ro.
--
Acest material este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale, conform termenilor și condițiilor de furnizare a serviciilor avocatnet.ro. Conform legislației în vigoare, este strict interzisă copierea, reproducerea, redistribuirea, republicarea sau orice altă formă de reutilizare a acestui conținut, integral sau parțial, fără consimțământul scris al avocatnet.ro. Nerespectarea acestor prevederi poate atrage răspunderea civilă, contravențională sau penală.
Comentarii articol (0)