avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Activitate avocat&mediator

Activitate avocat&mediator

Răspuns la discuția Donatie in loc de vanzare?
Dupa succesiune faceti act de vanzare cumparare. Plata taxelor notariale revine cumparatorilor.
Răspuns la discuția Mostenire
Va trebui sa facetzi si partaj succesoral tot la notar, daca doritzi ca bunurile sa apartina in intregime unui succesor.
De regula cel care solicita expertiza, trebuie sa o si achite.Daca a fost solicitata de politist, trebuie determinat sa faca un raport de plata catre seful IPJ, apoi sa anuntze la contabilitate la INML ca s-a efectuat plata, si sa comunice documentul cu care s-a efectuat plata.Dupa primirea expertizei, se poate discuta asupra solutziei dosarului.Dosarul este instrumentat de Biroul rutier RM Valcea? Daca doritzi ma pot ocupa de caz! Lasati-mi un nr de contact sau contactati-ma!
Răspuns la discuția mediere-succesiune
Nu este nevoie de o a 3-a opinie, atata timp cat raspunsul se afla in una din cele doua variante! Eu de fapt am subliniat altceva, confuziunea dinte cele doua institutzii de drept, facuta de cei de la care justitiabilul asteapta un raspuns si nu, o parere!
Răspuns la discuția mediere-succesiune
scuze ca intervin!
vad ca atzi inceput discutzia despre succesiune si atzi incheiat-o despre partajul succesoral !
sunt lucruri distincte, fapt pentru care atzi lasat omul nestiutor mai in ceatza decat era la inceput !
Si mai este o problema !
Inainte de a va prezenta la examen pt obtinerea permisului de conducere, trebuie sa efectuatzi din nou cursurile unei scoli de soferi.
Trebuie sa facetzi succesi!
Facetzi un contract de vinzare cumparare cu sotzul.
Dupa un an de la raminerea def. a hot. jud.
Răspuns la discuția Predare permis suspendat
Trebuie sa te prezinti in 15 zile de la ramanerea definitiva. Daca nu e redactata, mergi cu minuta, sau chiar fara nimic si faci declaratia de respingere a plangerii contraventionale.