avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate myrama_v

Activitate myrama_v

Răspuns la discuția eliberare teren
exista titlu de proprietate dar succesiunea batranei nu a fost dezbatuta,nepotii nu au calitatea de succesori ,se poate face o cesiune ?
o casa darapanata se afla pe terenul proprietatea mea, proprietara a murit dar ea mi-a vandut terenul mie,
dupa decesul ei a decedat si unicul fiu,
sunt 2 mostenitori ai acestuia, succesiunea batranei nu s-a dezbatut,ce trebuie sa fac ca sa pot elibera terenul?
nu mai exista alte bunuri in masa succesorala a batranei.
Răspuns la discuția drept civil- mosteniri
multumesc
in urma decesului tatalui au ramas bunuri si datorii, pot include in inventarul de masa succesorala si datoriile.
organul de cercetare de la fata locului a intocmit urmatoarea schita, in urma accidentului: [ link extern ]
cum ati inerpreta situatia si concluzie ati da?
Răspuns la discuția Dilema MARE - admitere INM 2012
te rog mult trimite-mi si mie lista cu cartile recoimandate...multumesc anticipat
Răspuns la discuția clauza abuziva in contract
felicitari pentru=D> preluarea citatului din ,,DISCURSUL REGELUI MIHAI"" avem nevoie sa fim normali. multumesc si pt. raspuns
Răspuns la discuția clauza abuziva in contract
e vorba de o reducere la abonament
Răspuns la discuția Probleme reziliere abonament
face-ti cerere scrisa direct la furnizor cu adresa din contract sa va dea nr de inregistrare
am incheiat contract cu [EDITAT-o firma] oferta lor abonament de 3 euro pe luna am incercat rezilierea in baza legii 161 si mi s-a raspuns ca nu pot sa reziliez pentru ca in caz de reziliere platesc 90 euro mai am un an pana expira termenul de 2 ani ce ma sfatuiti ?