avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate saiadi

Activitate saiadi

Buna seara.am o intrebare;prin ce metode pot afla daca apart. tatalui meu este inca pe numele lui el nestiind exact acest lucru.nu isi aduce aminte daca a semnat ceva.am unele banuieli ca este pe numele unei nepoate,dar nici aceasta nu vrea sa spuna si nici sa arate vreun document.va multumesc:)
Răspuns la discuția schimbare de contract
mda...sotia lui a decedat anul trecut iar apart.era pe numele amindoura:(
buna seara tuturor.am o mare nelamurire;fratele meu pensionar locuieste intr-un apart.2 cam impreuna cu fiica vitrega.din cite banuiesc i-a facut acte de cedare apart.nepoatei,din partea fiicei cu binecunoscuta clauza de intretinere pina la deces.aici intervin problemele:nepoata fiind plecata in Spania,fiica ii face zile amare cu toate ca traieste din pensia lui ;ea neavind servici.e bolnav,nu se ocupa de el nu-i face mincare,nu-l spala etc...le-am propus sa-l mutam la un camin de batrini,unde ar putea beneficia de servicii competente.au sarit ca arse amindoua.nu-s de acord pt ca bineinteles ar pierde casa.se poate rezilia contractul fara acordul lor?oricum fratele meu ar vr sa mearga,numai sa fie linistit.mentionez ca a fost dat afara din casa in 2 rinduri de catre fiica.ce pot face?multumesc pt raspunsuri:(
Discuție casa pt copil
buna seara.detin impreuna cu fostul sot un apart.am divortat dar nu am facut partaj.e pe numele amindoura.eu partea mea vreau sa i-o las baiatului in virsta de 22 ani,el vrind sa faca ceva imbunatatiri acolo.specific ,fostul sot locuieste in apart.cum pot proceda?si care sint costurile?va multumesc.
Răspuns la discuția certificat de nastere
:)multum frumos cred ca in cele din urma il voi face aici e mai putina bataie de cap.
Răspuns la discuția certificat de nastere
:(vreti sa fac stop cardiac?eu am doar o sapt la dispozitie sa fac ambele acte.in grecia imi cer 155 e ,in tara e mai putin dar nu pot astepta atit.....
Răspuns la discuția certificat de nastere
aveti dreptate dar oricum voi merge in romania sa-mi schimb buletinul si poate l-as fi puput face acolo mai ieftin
:(buna seara.copil nascut in grecia mama romanca tatal irakinos.necasatoriti.copilul recunoscut de catre tata.mentionez ca tatal a obtinut in grecia azil politic,deci nu poate aduce din tara lui nici un act.vrem sa-i facem copilului certificat de nastere romanesc.voi merge eu in romania sa il fac nu stiu exact de ce acte am nevoie de aici pt in tara.birocratia de aici ne da mult de furca.multumesc:)
buna ziua...nechibzuinta se plateste:(am facut act de vinzare cumparare nepoatei mele,cu clauza ca aceasta casa sa ramana a ei dupa moartea mea.totul a fost frumos pina cind am semnat.acum a inceput razboiul.....sunt data afara din casa,izgonita de colo colo.ce pot face?sau mai bine zis ce mai pot face in aceasta situatie?va multumesc:(
Răspuns la discuția casatoria cu un refugiat politic
mentionez k din irak nu poate aduce nici un fel de acte,fiindu-i viata in pericol daca intra in tara.acolo nu putem merge in nici un caz.vrem sa raminem in romania,intr-o tara fara ai fi in pericol viata.este refugiat politic.nu ne putem casatori cu o procura?