avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 256 soluții astăzi
Forum Activitate va0202

Activitate va0202

Buna , este nevoie de o perioada minima de lucru la o societate pentru a putea solicita concediu pentru cresterea copilului ?
Buna ziua,
In 25.06.2008 am achizitionat un aparat de climatizare care sa defectat in 14.06.2010 (deci mai putin de 2 ani) din pacate nu mai am factura fi garantia .In schimb am bonul de montare si pot afla de la banca justificarea platii deoare ce am platit cu cardul.
Cei care au venit sa repare au spus ca nu repara in garantie doar daca am factura si garantia in original.Ce pot sa fac? Ce drepturi am?
Răspuns la discuția desfintare de post
Buna idee .
Merci
Răspuns la discuția desfintare de post
Multumesc pt. raspuns.
Mentionez ca atributiile sunt aceleasi.
Buna ziua,

La inceputul anului am fost anuntat de catre conducerea firmei ca postul de Director de filiala va fii desfintat si atributiile mele vor fii preluate de catre seful meu (Director Regional) .Avind in vedere alternativele oferite am hotarit sa parasesc firma.
Dupa nici o luna a aparut un anunt ca firma angajaza Coordonator punct de lucru cu atributiile pe care le-am avut eu.
Din cite stiu acest lucru nu este legal.
Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac , eu consider ca am fost nedreptatit.
Buna , Mi-sa suspendat postul si am fost demis,am mai avut 22 de zile de concediu neefectuat din 2008 si 2009 .Intrebarea mea este daca se vor plati sau avind in vedere ca am trecut anul ele nu se mai iau in considerare?
Discuție DESFINTARE POST
Buna ziua,

In cazul in care mi-se suspenda postul "Director punct de lucru" ce drepturi i-mi revin din partea angajatorului?
Răspuns la discuția contestare
Buna ,
Cam la ce suma se ridica heltuielile pe care le voi avea in caz de proces.?
Aproximativ, sa i-mi fac o idee.?
Răspuns la discuția contestare
Buna ,
In cazul in care sediul firmei este in alta localitate (eu "lucrez" la o filiala,punc de lucru) si vreau sa dau in judecata firma , unde se va desfasura procesul? V-a trebuii sa ma deplasez la procese daca se tine in alta localitate?
Discuție contestare
Buna ziua,
In cazul in care sunt concediat si consider ca sunt nedreptatit cum trebuie sa procedez ca sa contest decizia?