avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate faleza

Activitate faleza

pot beneficia ca firma pentru datorii la bugetul local de esalonare la plata
am fost oprit de un agent de circulatie si dupa verificarea documentelor,a rovinietei ,a incarcaturii ,mi-a adus la cunostinta ca nu purtam centura de siguranta,desi o aveam ,dupa discutii si parlamentari,mi-a inmanat actele,pentru ca apoi sa primesc acasa proces verbal de contraventie,unde scrie ca am refuzat,nefiind semnat de martor,iar la rubrica obiectiuni scrisul tot al politistului care scrie ca refuz,pot depune reclamatie pentru abuz in serviciu,si contestatie la procesul verbal
Discuție COPACII
AM IN CURTE COPACI (SALCAMI) A CAROR COROANA TRECE LA VECINI INTRE EI ESTE SI UN NUC,ACESTIA SOLICITA SA TAI COPACII,INTREB IMI TREBUIE AUTORIZATIE DE LA PRIMARIE,PENTRU TOALETAREA LOR.
de cand este valabil certificatul termic pentru locuinte si pentru care locuinte
Răspuns la discuția suspendare permis
dar nu am primit comunicarea cu privire la solutia data de instanta,iar la punctul 5 spune in mod nejustificat
am dus permisul la politie in vederea suspendarii,si mi-au dat inca 30 de zile pentru ca am depasit termenul de 15 zile de la data procesului desi in ziua in care am luat certificatul de grefa am predat permisul,se mai poate face ceva
Răspuns la discuția MARFA DETERIORATA
marfa unde se preda sau se distruge
CUM SE PROCEDEAZA CU MARFA DETERIORATA DE LA UN MAGAZIN DE MATERIALE DE CONSTRUCTII RESPECTIV 200 SACI CIMENT
se poate folosi concordatul preventiv in cazul datoriilor fata de stat,si fata de banci
Discuție credit
se poate ca un credit la o banca sa fie preluat de alta firma