avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate dragoiu bogdan alexandru

Activitate dragoiu bogdan alexandru

Bună seara, cum se pune în aplicare legea 87/2020.
Bună seara,dacă am o calificare de la 17 ani, care a fost făcută la locul de munca cu durata de 9 luni se poate considera vechime ?cele 9 luni ptr perioada de pensionare.
Bunurile dobândite înainte de căsătorie se împart la partaj depa divorț?
Răspuns la discuția cum rezolv o problema ca asta
e un act de mana facut la vremea aia .

in anul 1995 tatal meu vinde un teren ce nu-i apartinea cu acordul proprietarului terenului care in prealabil moare ,acum vin mostenitorii terenului il revendica il primes de la cel care l-a cumparat ,iar eu am vreo problema in al despagubi pe cel care l-a cumparat de la tata (tata fiind decedat)?.sau nu am nici o problema ?
cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate ?aceasta(casa) este cumparata din 1998.este vorba de 13.60 din curte, fiind comuna cu alte 4 famili care sunt inca chiriasi.
la casa
am tras gaze ,am spart strada m-am racordat .am rugat vecini si nu au dorit la vremea aia .dupa 5 ani firma de gaze a schimbat teava pe strada ,inclusiv racordul meu pe cheltuialaa lor.acum as dori sa stiu daca bransamentul a intrat in posesia firmei sau a ramas tot proprietatea mea care am platit si m-am racordat?vecina nu a mai avut nevoie de semnatura mea la vremea cand s-a racordat motivand ca firma a tras teava si nu e nevoie de semnatura mea.acum vrea alt vecin sa traga gaze si firma de gaze cere acordul unui vecin .imi puteti spune care e adevarul.multumesc.
am depus actele ptr.emiterea autorizatiei de constructiesi as vrea sa incep lucrarea .se poate inainte de a fi emisa?
cand pot cumpara un teren aferent unei case nationalizate?curte spre exempu stiu ca erau ceva discuti.