avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate carmenssilva

Activitate carmenssilva

Răspuns la discuția Acte popriri
Multumesc.
Discuție Acte popriri
Ce acte trebuie sa transmita un executor catre o firma pentru ca aceasta sa efectueze poprirea pe salariul unui angajat ?
Daca imi construiesc o pensiune in mediul rural cu fonduri europene, PNDR, masura 6.2 si nu am suficienti clienti ce se intampla, trebuie sa dau banii inapoi?
Daca un recuperator a obtinut anul trecut o incheiere pt incuviintarea executarii silite si executorul mi-a pus de cateva luni poprire pe salariu si pe conturi mai pot pot depune acum contestatie pt lipsa calitatii de reprezentant conform hotararii din 4 aprilie 2016 a ICCJ sau este prea tarziu?
Răspuns la discuția Salarizare bugetari
Chiar nu poate sa-mi dea nimeni un raspuns?
Răspuns la discuția Salarizare bugetari
carmenssilva a scris:

Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?


Ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog? Nu cred ca este corect sa primesc doar 10% ca si ceilalti bugetari atata timp cat eu imi bat capul in fiecare zi cu o multime de beneficiari de ajutor social. Vreau si eu 25%.
Lucrez intr-o primarie si am functia de inspector la biroul contabilitate. In cadrul primariei functioneaza un serviciu public de asistenta sociala care are un sungur asistent social iar eu si inca o colega avem in fisa postului atributii de asistenta sociala pt ca asistentul nu poate cuprinde toate lucrarile, mai exact ma ocup de venitul minim garantat (am cca 100 dosare). Conform Legii 293/2015 personalul din sistemul public de asistenta sociala beneficiaza de o majorare de salariu de 25%. Eu pot sa beneficiez de aceasta majorare ?
Răspuns la discuția EXECUTARI SILITE
Din pacate au trecut cele 15 zile.
Răspuns la discuția EXECUTARI SILITE
Din pacate au trecut cele 15 zile dar, aveti dreptate, am niste comisioane de administrare uriase. Daca actionez banca in instanta ce se intampla cu executarea silita instituita de catre recuperatori? Mentionez ca banca respectiva ( ABN AMRO) nu mai exista, a fost preluata de RBS si acasta la randul ei cred ca de Tiriac.
Răspuns la discuția EXECUTARI SILITE
Am primit intr-an plic urmatoarele: SOMATIE+INCHEIERE CHELTUIELI+INCHEIERE DE INCUVIINTARE+TITLU EXECUTORIU