avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate roxii

Activitate roxii

Discuție cazier judiciar
Am si eu o intrebare.Daca s-a inceput urmarirea penala pt o persoana dar pocesul nu a incept si sentinta definitiva nu este.apare in cazierul persoanei urmarirea penala sau nu tinand cont ca este eliberat cazierul pt angajare.
Va multumesc
buna ziua!!am si eu o intrebare o societate care si-a suspendat activitatea de la 1.ianuarie.cheltuielile care au fost facute cu suspendarea si altele dupa suspendare se mai inregistreaza in contabilitate?va multumesc
am si eu o intrebare.contractul de munca se inregistreaza la itm in termen de 15 zile de la incheiere sau in aceiasi zi?multumesc
am infiintat un nou pct.de lucru in buc firma este are sediul in alt oras,au iesit actele.intrebarea mea este unde trebuie sa merg in buc cu actele laadministratie sau primarie?va multumesc
Discuție declaratia 010
declaratia 010 se mai depune daca firma este suspendata pe o perioada de 3 ani si nu are modificari la vectorul fiscal?va multumesc
Discuție declaratia 394
am si eu o intrebare,declaratia 394 se depune o data sau de doua ori pe an?si care sunt termenele de depunere?Va multumesc
Răspuns la discuția impozit forfetar
multumesc mult
am si eu o intrebare.o firma care a declara 0 la imp forfetar pe primele 2 trimestre cum poate acum sa declare toata suma sau sa o plateasca cum poate proceda?si daca se poate trece toata suma in declaratie si unde?Va multumesc
multumesc mult pt ajutor
imi poate spune cineva care este termenul de depunere al bilantului pt 31.12.2009.ms