avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate pop andrei

Activitate pop andrei

In cat timp se prescriu acele amenzi?
Va multumesc!
buna seara!
am primit niste amenzi de la politia rutiera si am refuzat sa le platesc dar vreau sa imi infintez un PFA si vreau sa stiu ca daca exista vreo metoda sa ma constranga ca sa le platesc?
Discuție amenda rutiera
Am primit o amenda de la politia rutiera pt motivule ca nu aveam actele de identitate(C.I. si permis) si nu aveam centura de siguranta dar,motivul pt care am fost oprit/legitimat este ca el(politistul statea in masina) ,ma pus sa dau masina mea dinaintea masinii de politie iar eu l-am intrebat "dc?"eu nu stiam ca acestia stau cu radarul si nici masina nu avea vreun element identificativ cum ca ar fii de la politie, toata aceasta faza s-a consumat in parcharea unei comune unde stateau ei cu radarul,
Va rog sa-mi spune-ti daca ma duc si contestez amenda am vreo sansa sa castig procesul?
Răspuns la discuția arenda, titlu de proprietate
Respectiva adeverinta care va fost eliberata de la primarie poate fi anexa la contractul de arendare in loc de titlu de proprietate sau are doar rol consultativ?
buna dimineata!
Am vb eu cu un avocat care mi-a spus, ca din cauza ca nu a fost colectivizat pamantul aici in zona , oameni nu au titlu de proprietate ei apar doar in registrele agricole(cred),din cauza ca nu a fost colectvizare primaria sau organele abilitate nu le-a mai eliberat acte de proprietate in 1990 cand s-a sfarsit colectivizarea,aceasta avocat mi-a spus sa consult registrele agricole din 1962(ianinte de colectivizare) cei care apar in registrul agricol din 1962 au decedat , ce ar trebui sa fac ?
va multumesc anticipat!
Buna Ziua!
Ma numesc Andrei Pop si doresc sa iau in areda o suprafata de teren dar proprietarii respectivi nu au titlu de proprietate, iar costurile de inregistrare a proprietatii sunt mult prea ridicate,va rog sa-mi spuneti care ar fii metoda cea mai convenabila pt a reusi sa iau suprafata de teren in arenda?
Va multumesc anticipat!