avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate cruceru1981

Activitate cruceru1981

Cum arata si ce contine acest act aditional ce va trebui semnat de angajat pentru mutarea contributiilor ?
Daca angajatorul emite o decizie mai este nevoie semnarea actului additional ?
Răspuns la discuția Contract individual de munca
Din ce primesc de la ITM nu reiese incadrarea pe care am fost angajat si pe ce incadrare sunt in prezent ?
Am aflat de curand ca de ceva timp au avut loc modificari la contractul meu de munca fara a lua la cunostiinta. As dori sa merg la ITM pentru a solicita un extras REVISAL de la data angajarii si pana in prezent. As dori sa stiu ce anume sa cer si daca este posibil sa-l primesc fara modificarile facute ,adica pe scurt ,daca este posibil sa musamalizeze acel extras pentru a nu avea eu dovada. Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Fisa postului
Deci tot fisa de post din 2008 ( ultima fisa semnata de mine ) ramane valabila desi eu am refuzat sa o semnez pe cea noua si am fost sanctionat ?
Răspuns la discuția Fisa postului
Din punct de vedere juridic fisa postului din 2008 ramane valabila si nu cea trimisa de ei si refuzata ,nu !?
Răspuns la discuția Fisa postului
Am fost sanctionat ca nu am semnat noua fisa a postului . Faptul ca nu contest in instanta , inafara de sanctiunea in sine mai sunt si alte consecinte !?
Răspuns la discuția Fisa postului
Pana in 2010 am prestat sarcini de servici conform fisei postului din 2008, din 2010 pana in prezent alte sarcini de servici . Faptul ca nu am semnat fisa postului cea noua inseamna ca ramane valabila ? desi apar sarcini in plus ? si nu mai apare postul de operator ?
Răspuns la discuția Fisa postului
In prezent, am in C.I.M , functia electromecanic.
Discuție Fisa postului
In 2004 am fost angajat in functia de electromecanic .In anul 2008 , am semnat ultima fisa a postului ,avand postul de operator cu atributiile : asigura constructia calitatii retelei de distributii si verifica periodic parametrii de functionare.

In present , mi s-a adus la cunostiinta o alta fisa a postului ,avand denumirea postului "electromecanic",diferit de cea din 2008 , iar la atributii mai multe sarcini ,altele decat cele existente pe cea din 2008. Am refuzat semnarea ei,fiind sanctionat. Fisa de post refuzata mi-a fost trimisa prin posta. In concluzie eu am semnat decat fisa postului din 2008 , din 2008 si pana in prezent nu am semnat niciun act additional la CIM. In acest moment care fisa de post este valabila si care denumire a postului este reala , eu fiind sanctionat ca am refuzat sa o semnez pe cea trimisa prin posta ?
Avand un dosar pe rol in urma unui accident de munca la actionarea in judecata am angajat un avocat care si-a facut treaba in interesul firmei si nu al meu. Firma la care lucrez are un capital social foarte mare iar eu sunt unic intretinator de familie si deaici diferenta materiala de a multumii peste cerere avocatul si nu numai.Din dosarul meu reiese singurul fapt ca firma nu are sanse decat prin tergiversarea instantei si prin favoruri materiale nu numai avocatului meu . As dori sa stiu si eu daca pot la apela la cineva sau la o institutie care sa poata supraveghea desfasurarea procesului pentru a evita influenta firmei. Ca exemplu sa mafac mai inteles in timpul procesului eu fiind plecat in delegatie tatal meu a inmanat personal documente ce trebuiau depuse la dosar ,cat si eu la inceperea actiunii catre avocat si dupa respingere la analiza dosarului inafar de actiunea depusa propriu-zisa si de documente ale statutului social al firmei nu exista nimic la dosar . Afirmatia avocatului a fost " le-am depus ". Exista cineva care sa poata supraveghe desfasurarea judecarii dosarului , deoarece din cea facut firma la cercetare reiese faptul ca la noi in tara cine fura ala cerceteaza si tot el se sanctioneaza . Va multumesc pentru intelegere!