avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate eremia 12

Activitate eremia 12

buna seara,va rog sa ma ajutati.acum 2 ani am facut un credit de nevoi personale cu buletinul..ma girat sotul meu,am ramas fara loc de munca amandoi,nemaiputand plati rata.Noi stam la soacra mea..azi a venit executorul si a zis sa platim,dar nu avem nici un venit nici unul..in casa ce e cumparat e al fratelui din partea sotului si a soacrei mele...mia spus k in termen de 15 zile soacra mea sa faca dovada pe lucrurile din casa k sunt ale dansei,dar soacra nu are nici o dovada,va rog sa imi spuneti ce e de facut.ce se poate intampla?va multumesc anticipat.CE IMI POATE FACE BANCA DAK NU AM NIMIK PE NUMELE MEU?
Discuție ajutor
buna ziua,o intrebare dak se poate...acum 2 ani am facut un credit la o banca cooperativa,rata nefiind mare mi-am permis sa o platesc pt k aveam loc de munca,de 1 an de zile ma dat in neplata,rata ramanand neplatita..eu stau la tara cu sotul meu in casa bunicilor din partea mamei lui..efectiv nu am nimik pe numele meu doar un calc ce la-am cumparat acum 5 ani de zile si alocatia de 2 milioane..pana nu ma angajez ce poate sa imi faca???????????
Discuție Buna Ziua
Buna ziua asa avea si eu o intrebare, am un credit de nevoi personale fara giranti si fara garantii pe o durata de 7 ani am platit rata lunar ca oricare om dar de 7 luni de zile am ramas fara loc de munca si nemai avind un venit constant nu mai am efectiv de unde sa platesc rata,eu bunuri nu detin de nici un fel locuiesc cu mama mea ,a fost un domn la noi care a zis ca este executor bancar si dca nu platesc o sa ia bunurile din casa,bunuri care sunt ale mamei mele,executorul a spus ca trebuie sa arate chitante pe bunuri poate sa faca acest lucru ,asa sa stiu ce e de facut in cazul asta??? va multumesc
Discuție o intrebare
Buna asa vrea si eu sa stiu am un credit de nevoi personale fara garantii sau giranti ,de 7 luni am ramas somer si inca nu mi-am gasit de lucru si nemai avind un venit constant nu am mai putut plati rata la banca ,eu stau cu mama mea casa este pe numele bunicii din partea mamei,a venit un domn executor judecatoresc spunea ca este si mia spus sa plates ca daca nu va lua bunurile din casa bunuri care sunt ale mamei eu nu am chiar nimica si sa faca mama dovada cu chitante de bunurile aflate in casa chitante care nu le are pt ca nu lea pastrat ,as dori si eu rapuns ce se poate intimpla in cazul asta. va multumes mult.
Buna ziua am si eu nevoie de un sfat in anul 2008 am lut un credit de consum fara garantii si fara girantii,acum in 2010 din luna aprilie am ramas far loc de munca si imi f oarte greu sa mai platesc rata pt ca efectiv nu mai am de unde sotia mea acuma a nascut venit momentan nu avem decit alocatia copilului, eu cu sotia locuiesc la mama mea ,casa fiind a bunicii mele din partea mamei bunica fiind decedata ,eu bunuri am doar un televizor si o combina muzicala in rest nimica nu am proprietate personala,masina sau teren,as vrea sa stiu si eu in caz de executare silita ce ce se poate intimpla si dac nu spun de bunurile mele le poate afla executorul? va multumesc
Discuție buna
as dori sa stiu cum poate sa indentifice bunurile mele din casa un executor daca eu stau la parinti si nu le spun executorului de bunurile din casa.
Discuție Buna Ziua
Buna ziaua as dori si eu o lamurire,acum 2 ani am facut un credit de nevoi personale in prezent am ramas fara loc de munca,nemai avind de unde sa platesc rata ,eu stau cu mama mea ,la tara am ceva electrocasnice in rest nimica pe numele meu , as dori sa stiu daca in caz de executare silita se pot confisca electrocasnicele ce le-am cumparat eu,mentionez ca nici mama nu mai are chitante pastrate pe mobila ,va multumesc.
In urma cu doi ani am facut un credit de nevoi personale,cu buletinul si o adeverinta de salariu ,timp de 22 de luni am platit rata la banca dar am ramas fara loc de munca ,nu am mai avut de unde sa platesc rata la banca ,am primit o scrisoare in care sunt instiintat ca voi fi executat silit de banca , bunuri nu detin de nici un fel locuiesc cu parinti si momentan nu am serviciu,ce se va intimpla .Va multumesc mult.
Discuție buna
buna ziua am si eu o intrebare ,in 2001 ne-am muta la tara la casa bunicilor , mam apucat so o renovez cu banii ramasi de la vinzarea apartamentului,apoi mai tirziu eu am facut un credit de nevoi personale si cu banii obtinuti am mai construit doua camere, intrebarea mea ar fi:eu momentan nu lucrez am ramas fara loc de munca ,casa este inca pe numele bunicii bunica fiind decedata ,si toate anexele si bunuri imobile figureaza pe numele mamei si a fratelui meu ,eu le-am explicat celor de la banca ca momentan nu am efectiv nici un venit si nu am de unde sa le platesc rata iar ei mi-au spus ca daca nu plates ma trezesc cu executare silita ,ce se poate intimpla?Va multumesc mult.
Discuție buna
acum doi ani am luat,un credit de nevoi personale de la Citi bank,atunci aveam un salariu de 2600 ron creditul fiind de 34000 ron ,am platit pina acum am ramas fara loc de munca si imi este tare greu sa mai platesc rata neavind nici un venit ,cei de la banca ma amenninta cu executorul, eu locuies cu mama mea ,bunuri am ceva doar electrocasnice in rest nimica ,intrebarea mea ar fi ce se poate intimpla in cazul in care nu mai am efectiv de unde sa mai platesc ??? va multumesc