avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate vacarus catalin

Activitate vacarus catalin

pai nu fac nimic .care e organul superior?
unde pot sa fac plingere impotriva politiei si parchetului?
Răspuns la discuția furt intre soti
au trecut 3 saptamani de la plingerea mea am fost la parchet si mi sa raspuns ca nui intereseaza.politistul care a invatat-o pe sotia mea ma sunat si ma amenintat.as vrea sa stiu unde pot sa fac o plingere ca politia si parchetul nu fac nimic
legea in romania e facuta numai pt mama si copil eu se pare ca nu am nici un drept. am sunat-o aseara sa-i cer permisiunea sa plec cu fetita la mare si nu a vrut a zis ca o so vad cind mi-o permite legea
am facut plingerea acum o luna si nimic sotia nu circula cu masina o tine in curte la parintii ei si sta gainile pe ea
PAI PINA LA PARTAJ MAI SINT DIVORTUL SI COPILUL MINOR SI DUREAZA
bunurile comune realizate in timpul casatoriei pot fi luate de una dintre parti abuziv inainte de partaj?. chiar daca e bun comun eu nu pot folosi masina pt ca a luat-o sotia mea intr-o noapte folosind cheia de rezerva si nu vrea sa ne intelegem amiabil.am facut o plingere la politie pe art 210 dar se pare ca nu se intimpla nimic si culmea e pe numele meu si eu pltesc taxele
Răspuns la discuția furt intre soti
e posibil ca un ecipaj de politie sa mearga cu mine la domiciliul mamei ei sa pot sa-mi ridic masina? e adevarat ca e bun comun dar asta dupa partaj si pina atunci?
Răspuns la discuția furt intre soti
azi mi sa luat declaratie.se va trimite la parchet in curind.maine urmeaza sa ne intilnim la parchet.eu fiind titularul tuturor bunurilor nu ar trebui ca ea sa ma dea in judecata pentru partaj si pina se va solutiona toate lucrurile sa ramina la mine?
Răspuns la discuția furt intre soti
dar ea poate sa mai intre in casa desi numai locuieste cu mine casa e a tatalui meu are cheie si poate folosi celelalte bunuri eu nu