avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate adinamiia

Activitate adinamiia

Răspuns la discuția admitere facultate
multumesc pt informatiile oferite de dvs. pana acum
as mai avea o intrebare
astazi am mers sa depun actele pt CIP si maine o ridic
intrebarea ar fi mai e nevoie sa duc la facultate hotararea d e divort acum ca voi avea numele din buletin acelasi cu acela din certificatul de nastere?
vreau sa stiu ca daca nu e necesar nu mai dau banii pe legalizare
va multumesc
p.s. va dau aici copy paste
. certificatul de nastere in copie legalizata, iar, daca este cazul, si acte doveditoare privind schimbarea numelui de pe siteul universitatii unde specifica acest fapt si din cate am inteles eu nu cred ca mai e nevoie
dvs.ce ziceti?
Răspuns la discuția admitere facultate
multumesc doar ca nimeni nu imi elibereaza buletinul de urgenta aici se elibereaza in termen de 30 de zile si asta e problema ca pierd inscrierea
da din pacate ne/am impacat dupa ce s-a terminat divortul si asa ca in hot. jud. scrie ca trebuie sa revin la numele anterior casatoriei
si spuneti ca pot sa imi fac buletin provizoriu fara sa ma ia cineva in spatiu ?
ce acte imi trebuiesc?
stiu ca certificatul de nastere , buletinul actual, timbru fiscal hotararea judecatoreasca taxa si altceva?
buna ziua
vreau sa ma inscriu la o facultate si am o intrebare
eu oficial sunt divortata desi locuiesc impreuna cu sotul si suntem impreuna
inca nu mi/am schimbat buletinul ca nu a avut cine sa ma ia in spatiu am buletinul vechi si avem si certificatul de casatorie
intrebarea e este vreo problema?
ca la facultate se cere certificat de nastere si de casatorie in copie legalizata atata timp cat eu am acelasi buletin sunt pe numele sotului si pe numele din certiificatul de casatorie
oricum urmeaza sa facem cununia civila din nou si atunci voi duce copie dupa buletinul nou
va rog sa ma lamuriti
va multumesc
da eu inca nu m/am angajat pana vineri trebuie sa dau un raspus de aceea v/am intrebat
si nu ma poate da afara sau sa imi caute nod in papura cum se zice sa ma dea afara cand vor afla ca sunt gravida....
inca ceva eu trebuie sa mai platesc din salariu care il iau altceva la stat?
vreau sa va intreb daca este in regula e vorba de un contract nedeerminat si dupa cum am inteles pot beneficia de cic
da asta banuiam ca mi se suspenda cic1
doamna cu care am vorbit mi/a zis ca ei nu platesc deca 16 la suta impozit la sta
buna ziua
am si eu o rugaminte la dvs.
sunt in cautarea unui loc de munca
sunt insarcinaa si sunt in cic1 pana pe 4 iulie
am o oferta de la o firma de asigurari dar problema e ca se lucreaza pe baza unui contrac de colaborare
ma intereseaza daca ma angajez aici pot beneficia de cic2?
Răspuns la discuția CCC2 dupa CCC1
multumesc frumos pentru informatii
buna ziua
am o intrebare
actualmente sunt in cic 1 pana pe 4 iulie tocmai am aflat ca sunt insarcinata din nou
imi caut un loc de munca
daca ma angajez cel tarziu pana pe 1 iulie este in regula pentru a beneficia de cic2?
data probabila a nasterii este ian 2013
cand imi pot lua concediu medical dupa ce ma angajez?
ma poate da patronul afara daca afla ca sunt insarcinata?
buna ziua ma intereseaza cat trebuie sa plateasca un angajatot la stat pentru un angajat
astept raspuns multumesc anticipat
poate beneficia in ce sens sa ia ei in contunuare indemnizatia care am luat -o eu chiar daca el nu lucreaza?