avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate misu2005s

Activitate misu2005s

am 61de ani si noua luni si am o vechime de31de ani5 luni si 10 zile dintre care 17 ani si 10 luni grupa a doua cind as putea iesi la pensie si daca mai trebuie sa contribuiesc ceva va multumesc
din luna martie 2014 nu mai muncesc ce trebuie sa fac sau ce acte imi trebuiesc sa pot deveni asigurat?
Discuție pensionare
daca am 31 de ani si2luni in cimpul muncicu tot cu stagiu militar dintre care 17ani 10 luni si 15 zile grupa a doua cit ar mai trebui sa cotizez si la ce virsta mas putea pensiona. va multumesc
am 57 ani si am o vechime in munca de31 de ani si doua luni cu tot cu stagiul militar dintr care 17 anisi zece luni grupa a doua cit ar trebui sa mai cotizez ca sa ma pot pensiona anticipat su la termen si care este termenul. va multumesc
am57ani stgiul militar satisfacut 1si4luni,30ani 9luni 20zile vechieme dintre care 17 ani10 luni si16 zile grupa a doua va rog sa imi spuneti si mie cind as putea sa ma pensionez anticipat si cit ar trebui sa mai cotizez va multumesc
deci as vrea sa concluzionez avind vechimea pe crtea de munca de 29 ani 5 luni si trei zile plus 17 anisi11 luni grupa a doua plus stgiul militar obligatoriu de 1 an si 4 luniva rog respectuos sa imi spuneti cit ar mai trebui sa cotizez pentru a esi la pensie la virsta de 60 ani va multumesc si sper caci nu vam plictisit prea mult cu intrebarile mele si incaodata va foarte multumesc pentru datele date cu stima si respect
domnule Tudor valeriu va rog respectos stagiul militar nu se adaoga la vechimea in cimpul munci va multumesc
am vchime pe cartea de munca 29 ani5 luni si sapte zile di care lucrat in grupa a doua 17 ani11 luni staguil militar 1 an 4 luni si o zi cu stima si respect va multumesc
am lucrat din anul1972 28 11 pina 27 02 1974 am facut armata dupa care am lucrat pina in anul 2003 27 10 din data de16 05 1983 pina la data de01 04 2001 am lucrat grupa a doua de munca sunt nascut in anul 1954 23 09 cind as putea sa ma pensionez anticipat?va multumesc anticipat