avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate mickey_mouse

Activitate mickey_mouse

Răspuns la discuția impartirea mostenirii
nu cred ca vom ajunge vreodata la o intelegere amiabila.cam cat m-ar costa daca o dau in judecata?o zi buna
Răspuns la discuția impartirea mostenirii
asta este problema:nu ne intelegem.o alta cale,in afara de cea judecatoreasca,nu exista?va multumesc pentru raspuns
buna ziua.am si eu o mica problema...in urma decesului tatalui meu,eu si sora mea am devenit mostenitorii acestuia...cum si unde trebuie sa merg pentru a ne separa mostenirea(avem certificatul de mostenitor pe numele nostru,dar vrem sa impartim si sa avem fiecare acte separate)?...o zi buna!
Discuție pensie de urmas
buna ziua.am si eu o dilema....fiind 2 urmasi,este posibil ca unul dintre acestia sa beneficieze de o pensie mai mare decat celalalt sau amandoi vor beneficia de cate o pensie egala???o zi buna
VA MULTUMESC,DAR PE MINE MA INTERESA O CERERE PENTRU A-MI CERE DREPTURILE DIN URMA(AM DEPUS DOSARUL,DAR ABIA DUPA UN AN SI AS DORI SA-MI CER DREPTURILE SI PENTRU ACEL AN).DACA MA PUTETI AJUTA
am inteles ca pot beneficia de pensia de urmas din urma(am solicitat pensia la un an de la moartea tatalui-din lipsa de informatii corecte) daca dovedesc ca am fost la scoala toata perioada aceasta si bineinteles,trebuie sa depun si o cerere prin care sa-mi cer drepturile din urma.ma poate ajuta cineva cu aceasta cerere?va rog din suflet...va doresc o zi buna
va multumesc
chiar daca merg la ei in audienta si dovedesc ca am fost la scoala(doar ca am fost prost informata)?
ma puteti ajuta?#-o tatal meu este decedat de 1 an si 3 luni,iar de curand am aflat ca pot beneficia de pensia de urmas...intrebarea mea este:pot primi pensia din urma(adica 1 an si 3 luni) daca dovedesc ca am fost la scoala toata perioada asta?va multumesc

Răspuns la discuția mostenire
legal erau divortati de 5 ani....averea tatalui era tot dintr-o mostenire(a bunicilor),actul fiind facut cu 2 ani in urma