avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Activitate JustMe1977

Activitate JustMe1977

Buna ziu. De unde mai pot obtine o balanta contabila, inafara de contabil (care luna aceasta e plecat)? Multumesc!:O
Buna, Imi poate spune cineva daca si cum se poate realiza un contract de inchiriere sau comodat intre un SRL si o persoana fizica pentru inchiriere/utilizare autoturism (de la persoana fizica) si mai ales cine va plati asigurarea auto?! Multumesc!
Multumesc!!!!!!!!!!!!!!!
Răspuns la discuția Temperaturi extreme OG 99/2002
CSSM-ul se intruneste trimestrial sau ori de cate ori este nevoie. In decembrie e sfarsit de trimestru si documentele, procesul verbal, trebuie depuse la ITM, se pot mentiona la un punct din procesul verbal CSSM si masurile luate in perioade cu temperaturi extreme. Cunosc cazuri in care se emitea si o decizie in aceasta privinta....
Multumesc.
Administratorul nu e si asociat. Si la banca, cum se procedeaza?.........
Buna! Imi poate spune cineva care sunt pasii de urmat pentru revocarea unui administrator din functie, inclusiz retragerea semnaturii din banca, banuiesc ca si blocarea cardurilor ca sa nu apara surprize neplacute tinand cont ca "domnul" are relatii....... Si cat ar dura toata procedura. Multumesc!
Da, speram sa evit asta prin acea discutie cu ea , in care a si recunoscut "dar trebuie sa o inteleg pentru ca era nervoasa"!
Merci!
Pe scurt: in timpul ore de engleza fiica mea a ras (clasa a III a), iar profesoara a spus "Razi ca o proasta". Mi se pare total deplasat sa facu un copil prost, mai ales din partea unui cadru didactic. Am fost la scoala, am vorbit cu aceasta persoana, dar.... in ziua urmatoare, prin mai multe cuvinte, metafore a facut-o grasa.Ce sa fac si cum sa fac? Deja fetei ii e groaza de engleza!
Da, personal sunt de acord cu o masa calda servita mai ales ca stau 8 ore la scoala, din pacate nu toti pot sa isi permita plata pentru aceasta! Din pacate la cantina (nu mai apartine de scoala, a fost luata de un anume domn care a investit "bani multi" acolo, dupa cum spunea) nu se respecta meniurile afisate repetandu-se prea mult anumite mancaruri. Administratorul cantinei nu e curios sa schimbe ceva pentru "suntem la mana lui", ne convine sau nu..... S-au purtat discutii cu el, dar in zadar (mai ales privind modificarea meniului).
In alte scoli SBS (tot din oras) functioneaza foarte bine serviciul de catering, mancarea e mai buna si mai variata, si nu in ultimul rand mai ieftina. La noi serviciul de caterng nu mai e permis tinand cont de faptul ca, din pacate, cantina apartine altcuiva......
Buna! Am o mare nelamurire, daca imipoate raspunde cineva multumesc anticipat! Scoala la care invata fiul meu e "Step by step", cu posibilitatea de servire a pranzului la cantina scolii. Directorul doreste ca incepand cu luna oct. OBLIGATORIU toti elevii sa ia masa la cantina pe motiv ca "Sanepidul nu mai permite servirea mesei in clasa". Poate face asta, pe ce motiv? Cum ramane cu pauza de la ora 10 in care toti mananca cate un sandwici, iaurt...etc?
Dar cine nu isi permite sa plateasca 9,5 lei pe zi pentru o masa pe care de multe ori copii nu o pot manca?