avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate wegar

Activitate wegar

nu iti face nimic,te pune sa platesti suma plus dobanzile,si eu am fost in aceasi situatie ,nu am nimic pe numele meu ,si cu toate aceste acest abonament a fost facut de fostul meu sot in numele meu falsificandumi semnatura,si dupa 4 ani ,am platit suma plus dobanzile acumulate ,datoria o platesti pana la urma daca nu pot aparea consecinte mai grave cum ar fi : ODATA tot vei avea ceva pe numele tau,servici,masina,mostenire,etc,
mutumesc de raspuns, aveti dreptate dar pentru a deschide un proces impotriva celui ce a falsificat semnatura mea e destul de complicat sincer nu as dori acest lucru pentru ca as pune viata mea in pericol in momentul in care afla ca sa deschis un proces ,e foarte greu sa ma gandesc la achitarea sumei la dobanzile mari care sau adaugat,as fi de acord sa achid suma in transe dar nustiu daca imi vor reduce din dobanda acumulata.
multumesc,daca ati sti mai exact problema in sine , pana acum am mai platit 1 credit cu o dobanda foarte mare, partea proasta este ca restul creditelor au fost scoase de o persoana in numele meu falsificandumi semnatura. multumesc oricum de sfat
Discuție rate
dupa cati ani se prescrie o datorie bancara? am 3 credite din 2007 ,nu am primit somati ,stiu doar ca aceste credite sunt incredintate firmelor de recuperari. Exista posibilitatea sa nu mai platesc? nu am imobile pe numele meu in tara, sunt in strainatate de 3 ani .Intrebarea mea este.: In momentul cand voi renunta la cetatenia romana pot aparea probleme in legatura cu datoriile in tara? Multumesc.
Răspuns la discuția Curs agent imobiliar in Germania
mutumesc de raspuns. cu siguranta ma ajuta mult
daca cineva din acest Forum stie unde si de ce am nevoie pentru un curs agent vanzari imobiliare,ma refer in statul German .Multumesc
Răspuns la discuția stres
mutumesc mult de raspuns si sfat, aveti dreptate ,sincer am nevoie de prieteni sa-mi pot schimba ritmul de viata,spun astea deoarece de 3 ani nu mai sunt in tara si unde sunt nu am prieteni, e sotul si pisicuta mea, dar sunt fara prieteni cu care sa rad sa glumesc, doar lucru casa si din nou lucru, si ce e mai greu de ce nu scap este stresul care lam acumulat cu fostul sot in urma cu 4 ani, dar D-zeu e bun si ma ajuta ,
Răspuns la discuția Amenintare
mai sunt si 4-5 plangeri la politie,singurul sprijin al am la ei,eu nu sunt in tara ,cel mai grav este ,eu trebuie sa dovedesc prin orice mijloc ca cea ce spun este adevarat ,nu inainte de a se intampla nenorocirea, multumesc oricum pentru raspuns, stiu ca este o problema delicata si nu stiu cum voi proceda la strangerea acestor dovezi.
Răspuns la discuția stres
mutumesc de sfat,totusi stresul e prea mare sa-l pot diminua,cel putin cred ca il am de 15 ani si de vreo 3 ani incerc sa-l scot .cel mai grav este : sunt periode superbe dar trec repede si revine amintirile vechi, dar ai dreptate va trebui sa-mi ocup timpul cu lucruri frumoase, daca voi reusi.
Răspuns la discuția stres
dragut raspuns, multumesc, dar cum sa-l obtin daca sunt cu nervi la pamant?