avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters228182

Activitate ContSters228182

Discuție Recursul
Buna seara,as vrea sa va rog daca ma puteti ajuta sa inteleg ceva. Fratele meu este inchis in strainatate,a executat 3 luni a fost doar retinut,a avut loc un proces saptamana trecuta,procesul a decurs bine dosarul lui a fost inchis avand in acest fel sansa de a fi eliberat saptamana aceasta,sentinta a fost data si i sa fixat data eliberarii in martie 2012,deoarece doamna procuroare ce se ocupa de caz vrea sa afle mai multe informatii si despre ceilalti faptasi in decursul acestor 3 luni.La fapta ce a facuto fratele meu au fost 3 si a fost prins doar el.Domnul avocat ma anuntat ca va face va avea loc un recurs Vineri,deoarece domnul avocat spune ca din moment ce i sa inchis dosarul si si-a marturisit fapta nu are rost sa il mai tina inca 3 luni,fratele meu neavand ce alte informatii sa le mai dea. As vrea sa stiu un recurs ca acesta ar putea fi castigat sau nu?Nu stiu prea multe despre cum se face un recurs.Multumesc frumos.Numai bine.
Răspuns la discuția Expulzarea
Multumesc frumos.Numai bine
Răspuns la discuția Expulzarea
Multumesc frumos.Am vrut sa mai intreb in Elvetia tot asa este privind la expulzare?Numai bine.
Răspuns la discuția Expulzarea
El a reusit sa isi exprime dorinta prin ambasada Romaniei ca isi doreste sa faca pedeapsa data in inchisoarea din Romania,sa inteleg ca nu este posibil sa il lase sa isi execute pedeapsa aici?Multumesc frumos.
Discuție Expulzarea
Buna seara,am un prieten inchis in Germania,ancheta este in desfasurare,nu a primit sentiinta inca,se poate cere expulzarea in Romania si judecat aici dupa legile din Germania?Sau se poate cere expulzarea doar dupa sentiinta?Multumesc frumos.O seara buna.
Răspuns la discuția Ancheta-sentinta
Multumesc frumos.
Răspuns la discuția Ancheta-sentinta
Daca pe ceilalti 3 nu i.au prins va fi inaintat instantei de judecata dosarul?Multumesc
Răspuns la discuția Ancheta-sentinta
Multumesc frumos. Fapta a fost recunoscuta prejudiciul recuperat erau 4 a fost prins doar ceilalti 3 sunt de negasit.
Buna ziua imi puteti spune va rog frumos dupa ce se inchide o ancheta,in cat timp se da sentinta?Aproximativ.Va multumesc frumos.O zi frumoasa.
Răspuns la discuția Durata proces in strainatate
Multumesc frumos.