avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Activitate ale2012

Activitate ale2012

Dacă am contract de munca nedeterminat cu 8 ore eu mai pot sa imi iau un job cu 4 ore cu contract?
Discuție Credit
Buna ziua.am auzit ca sa scos roborul de la banci eu daca ma duc si iau un credit sau imi fac o refinantare si am credit cu rata fixa ma afecteaza cu ceva?s-ar putea sa plătesc mai mult rata pentru suma respectiva? Am rata fixa nu pentru apartament este de nevoi personale
Discuție pensie
buna ziua.bunicul a decedat si eu as dori sa o trec pe bunica sa ia pensie mai mare pentru ca bunicul avea pensie de 1800 ron pe care bunica are 840?ce acte si ce trebuie sa fac sa ia pensie mai mare (pensie de urmas sau cum se numeste?) cat la suta ii se da daca trece pe pensia lui?
Discuție banca
buna ziua eu sunt in biroul de credit din 2010.acuma anul acesta daca achit creditul respectiv in ce perioada ma scoate din biroul de credit?:sorry:
Răspuns la discuția apartament
contract de intretinere este si am obligatia de a-i intretine ,de a le asigura hrana, imbracaminte, incaltaminte, medicamente, ingrijire ... ect
Răspuns la discuția firma de recuperatori
ale2012 a scris:

buna seara.in anul 2013 am pimit o hartie de la un avocat cum ca ii se pune la soacra oprire pe pensie la o banca (avea 3) la care ii sa oprit din pensie respectiv dupa terminarea uneia ii sa pun pe a 2 a treia fiind ramasa neplatita dupa cateva lui ia venit de la o firma de recuperatori pentru a treia banca si in luna a 10.2016 ii sa oprit prima data din pensie acuma luni 13.03.2017 ia venit o hartie de la firma respectiva cum ca mai are datorie si la celelalte 2 banci cum se poate asa ceva o data ce de la primele 2 ii sa oprit din pensie timp de 3 ani (aproape 4 ca din octombrie 2012 a inceput oprirea).eu cum pot sa vad unde sau dus bani din oprire?sau ce pot sa fac acuma mai departe?va rog sa ma ajutati X-(


cum adica sa fac cerere la executor daca ii sa oprit din pensie numai de acolo pot sa vad ce ii sa tras din pensie si pentru ce ?pe titlu judecatoresc scrie onorariu lui de 500 ron si bani care nu ia achitat si de acolo a inceput sa ii se opreasca eu cum pot sa dovedesc ca ii achitata??
buna seara.in anul 2013 am pimit o hartie de la un avocat cum ca ii se pune la soacra oprire pe pensie la o banca (avea 3) la care ii sa oprit din pensie respectiv dupa terminarea uneia ii sa pun pe a 2 a treia fiind ramasa neplatita dupa cateva lui ia venit de la o firma de recuperatori pentru a treia banca si in luna a 10.2016 ii sa oprit prima data din pensie acuma luni 13.03.2017 ia venit o hartie de la firma respectiva cum ca mai are datorie si la celelalte 2 banci cum se poate asa ceva o data ce de la primele 2 ii sa oprit din pensie timp de 3 ani (aproape 4 ca din octombrie 2012 a inceput oprirea).eu cum pot sa vad unde sau dus bani din oprire?sau ce pot sa fac acuma mai departe?va rog sa ma ajutati X-(
Discuție apartament
buna seara.am o intrebare daca bunici mei mi-au dat la notar apartamentul prin pastrarea de uz fruct pana la moartea lor (eu fiind am grija de ei pana la moartea lor)si eu fiind trecuta in contract ca nuda a imobilului ma pot ataca copii lor in instanta?#-o
buna seara.anul trecut la soacra i sa ridicat oprirea pe pensie la care o avut oprire din 2013.acuma ai venit o hartie de la firma de recuperatori ca are de plata 1.200 pt cheltuieli de juedecata si avocatul.cum se poate asa ceva o data ce ea a avut oprire pe pensie din care banuiesc ca sa tras si avocatul cheltuielile nu?va rog sa ma lamuriti ce trebuie sa fac #-o o iau razna cu firmele de recuperatori nu ma pot intelege nici cum cu ei soacra degeaba vorbeste la telefon ca ea nu stie cum functioneaza toate procedurile astea la mine nu vor sa imi spuna nimica leam spus ca nu aude nici vorba de asa ceva #-o nimic nici o explicatie