avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate narcidani

Activitate narcidani

multumesc frumos pentru raspunsuri
buna ziua
din spusele doctorului va tebui sa nasc prin luna martie,asta daca totul decurge bine
voi putea beneficia de acea indemnizatie de crestere a copilului?
buna ziua
sunt angajata din 12.decembrie. 2012 si tocmai am aflat ca sunt insarcinata,tinand cont ca lucrez intr-o fabrica 8h/zi doar in picioare si cu stres maxim a-s dori daca se poate sa stau in concediu de risc maternal pana intru in prenatal si daca voi beneficia de acea indemnizatie de crestere a copilului chiar daca lucrez doar din decembrie 2012
Răspuns la discuția gestiune
buna ziua
am primit raspuns si de la politie dar si de la parchet
favorabil mie
va multumesc inca o data pentru toate sfaturile
Răspuns la discuția gestiune
dar este posibil...
sper sa nu se ajunga la asa ceva,care sunt criteriile in baza carora se dispune arestarea?
multumesc
Răspuns la discuția gestiune
unele persoane spun ca daca am fost acuzata la politie pentru delapidare daca ei cred ca am si cea mai mica vinovatie ma aresteaza,asa este?
avocatul meu spune ca nu e asa,ca nu ma aresteaza
Răspuns la discuția gestiune
buna seara
ce inseamna delapidare?furt?
ce se va intampla daca cei de la politie cred ca sunt vinovata???
am facut dezmembrarea,acum acea bucata de teren este doar pe numele lui,ce trebuie sa facem sau mai bine zis ce acte ne trebuie ca sa facem intabularea pe amandoi
mentionez faptul ca proiectul casei este pe amandoi dar autorizatie de constructie este doar pe el
Răspuns la discuția contract individual de munca
multumesc pentru raspuns,asa o sa fac maine merg in continuare la munca banuiesc ca trebuia sa-mi spuna daca nu mi se prelungea cim
vineri 08 martie unei colege angajata odata cu mine i-a spus ca azi e ultima ei zi de lucru respectiv 11.03 ultima zi de lucru,dar mie nu mia spus nimic
Răspuns la discuția contract individual de munca
expira in 12.03 asta inseamna ca maine mai merg la lucru sau azi a fost ultima zi?

multumesc