avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate romanul1

Activitate romanul1

Discuție Proprietate
Buna ziua,
Care dintre dumneavostra stie daca peretele exterior al unui apartament(chiar daca este in interiorul scarii) este proprietatea detinatorului apartamentului sau este proprietate comuna?
Va multumesc
buna ziua
As dori sa stiu si eu ce taxe, tva, etc se aplica pentru publicitatea indoor si outdoor, eventual o sursa de informare sigura.
Va Multumesc
Discuție publicitate
Buna ziua,
Am si eu o intrebare: Cheltuielile cu publicitate sunt deductibile?
Buna ziua!
Doresc sa imi deschid o societate de publicicitate! As vrea sa stiu ce acte mi-ar trebui in afara de o societate pe care o am si de inchirierea spatiilor unde voi face reclama si eventual un contract de intermediere publicitate cu anumite reviste. Mai trebuie sa am si alte documente? La societate trebuie sa ii schimb obiectul principal de activitate? eu am altul in acest moment.
Va multumesc
Va multumesc foarte mult pentru informatii
Care este numele complet al acestei autoritati in domeniu si unde as putea gasi niste date de contact?
buna ziua,
As dori sa imi deschid o firma de prestari servicii:baby sitting, old sitting, recrutare personal pentru diferite activitati domestice si nu numai.Problema mea e ca nu cunosc prea bine ce fel de aprobari trebuie sa iau si de unde.si ce altceva mi-ar mai trebui in afara de un psiholog, spatiu, calc si toate nebuniile astea.Tin sa mentionez ca am deja deschisa o societate comerciala.
Daca m-ati putea ajuta cu astfel de informatii v-as fi recunoscator
Va multumesc si va doresc sarbatori fericite
Buna ziua,
As dori sa imi deschid un laborator de lumanari(in special lumanari tip cult) si as dori sa stiu daca mai este necesara obtinere autorizatiei de la episcopie si daca m-ati putea ajuta si cu legislatia din domeniu in vigoare
Va multumesc
Răspuns la discuția it
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala
Răspuns la discuția it
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala