Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale it
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

it

buna ziua.As dori sa imi deschid o firma de it(creare situri,etc) si nu stiu exact ka ce costuri s ama astept.Daca ati putea sa ma ajutati cu ceva informatii as fi recunoscutor
Pai nu sunt costuri mai speciale pentru ca e in domeniul IT. 6-7 mil cu capital social minim. Iar daca daca te complici putin, poti sa faci singur toata treaba.

Un bun inceput e aici: [ link extern ] >
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala
Raspunsul la intrebarea asta ti-l vei da singur.
Stii cum faci? Pe o foaie scrii o lista cu ceea ce stii tu ca iti este necesar pentru a-ti desfasura activitatea in conditii optime. Apoi in dreptul fiecareia treci costurile si la sfarsit tragi linie si aduni. Rezultatul va reprezenta 50% din necesar, pt ca evident sunt unele chestii pe care ori le-ai omis ori sunt cheltueli neprevazute. :)