avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale it
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

it

buna ziua.As dori sa imi deschid o firma de it(creare situri,etc) si nu stiu exact ka ce costuri s ama astept.Daca ati putea sa ma ajutati cu ceva informatii as fi recunoscutor
Cel mai recent răspuns: Adrian Copil , Consilier juridic 15:22, 15 August 2007
Pai nu sunt costuri mai speciale pentru ca e in domeniul IT. 6-7 mil cu capital social minim. Iar daca daca te complici putin, poti sa faci singur toata treaba.

Un bun inceput e aici: [ link extern ] >
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala
asta stiu(mersi oricum) dar costurile interne(cum ar fii licentele de soft,erc) m-ar interesa pe mine cel mai mult.CAm cat ar duce o investitie minimala
Raspunsul la intrebarea asta ti-l vei da singur.
Stii cum faci? Pe o foaie scrii o lista cu ceea ce stii tu ca iti este necesar pentru a-ti desfasura activitatea in conditii optime. Apoi in dreptul fiecareia treci costurile si la sfarsit tragi linie si aduni. Rezultatul va reprezenta 50% din necesar, pt ca evident sunt unele chestii pe care ori le-ai omis ori sunt cheltueli neprevazute. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licenta sala jocuri playstation 4 claudiujc claudiujc buna ziua. am o problema cu care ma confrunt de vreo 3 saptamani. doresc sa deschid o sala de gaming cu console playstation si nu stiu cum as putea obtine ... (vezi toată discuția)
Cum platesc cas? De cateva luni lucrez de acasa pentru niste clienti americani (web design, programe informatice, suport tehnic). M-am hotarat sa plec de la firma la care sunt ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene ContSters167247 ContSters167247 Sub deviza: Masura castigului este masura riscului pe care ti-l asumi... Va intreb: Cati dintre dumneavoastra ati accesat sau doriti sa accesati fonduri ... (vezi toată discuția)