Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma publicitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma publicitate

Buna ziua!
Doresc sa imi deschid o societate de publicicitate! As vrea sa stiu ce acte mi-ar trebui in afara de o societate pe care o am si de inchirierea spatiilor unde voi face reclama si eventual un contract de intermediere publicitate cu anumite reviste. Mai trebuie sa am si alte documente? La societate trebuie sa ii schimb obiectul principal de activitate? eu am altul in acest moment.
Va multumesc
Buna.
In ce priveste obiectul principal de activitate, trebuie sa tineti cont ca, conform normelor in vigoare, trebuie sa obtineti 70% din venituri din obiectul principal de activitate. Aici dumneavoastra stiti ce preconizati. Acte....hmmmm, va vor trebui contracte de intermediere si contracte de publicitate, si oamnei seriosi care sa va reprezinte pe teren si sa va aduca clienti. Bafta!