avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters262944

Activitate ContSters262944

Buna ziua, va multumesc mult pentru ajutor, puteti va rog sa imi oferiti pe privat, adresa dvs de email si o sa va trimit fluturasii de pe ultimele 3 luni.. multumesc
Buna ziua
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu urmatoarea problema, am fost in CO in luna decembrie , cu data de 01 / 12 / 2013 - 31 / 12 / 2013. Salariu net pe ultimele 3 luni e urmatorul : Septembrei-4162 net , Octombrie-3747 net, Noiembrie-1438 net, Va cer ajutorul referitor la aceasta problmea, deoarece angajatorul meu a luat in calcul o suma de 2514 lei brut pentru fiecare luna , ( respectiv setp. oct. noiembrei 2013 ) In aceasta situatie mentionata va rog sa imi oferiti un sfat, cui ma pot adresa ? sau care e articolul de lege care ii ofera firmei dreptul sa calculeze astfel ? Multumesc mult
multumesc mult
Buna ziua
Va rog daca puteti sa ma lamuriti cu o problema, un bun prieten doreste sa isi schimbe buletinul dar parintii lui au decedat , e singurul mostenitor , cei de la buletine nu doresc s aii schimbe buletinul pana nu exista facuta succesiune, mentionez ca el nu dispune acum de timp si bani pt asa ceva, Exista o posibilitate de isi face buletin ?? Multumesc
Răspuns la discuția Info deductibilitate TVA
dar de ce atunci contabila imi spun ca nu imi pot deduce TVA ul , ci aceasta va fi o investitie care se amortizeaza in 20 de ani ... Puteti va rog sa imi spuneti exact ce lege spune ca TVA ul ul pot deduce ??? multumesc mult
Buna
Sunt in urmatoarea situatie :
Detin un SRL platitor de TVA, am un contract de comodat pt spatiul unde imi desfasor activitatea , ( in contract e specificat ca orice reparatie se va face de catre SRL ) eu sunt de acord sa investesc o suma mai mare de bani pt. a fi mai frumos si a aduce ceva nou prin anumite modificari ,,, Intrebarea mea este, pt suma investita de mine pot deduce TVA ul ? Multumesc
multumesc pt raspuns
Exista pe piata firme serioase care se ocupa de pregatirea dosarului ??
Buna ziua
As avea rugamintea daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema. Doresc sa stiu daca si cum se pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru a creea o pensiune fie in mediu urban fie in mediul rural . Dispun de 100.000 de euro pentru investitie. Sincer va spun ca am tot citit pe net dar nu gasesc nimic concret.As dori sa stiu de la: Care ar fi suprafata minima de teren care trebuie cumparata pana la : Cat la suta din investitie as putea primi. Va multumesc
Buna ziua
As dori sa stiu daca acum in 2013 se mai poate face ceva pt a inmatricula o masina fara a plati taxa de prima inmatriculare ??? Multumesc