avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate dcarmen

Activitate dcarmen

Ati presupus f corect - cerinta a fost trecuta in Fisa de date la sectiunea "modul de prezentare a propunerii financiare", in caietul de sarcini exista doar un tabel cu cantitatile minime si maxime, dupa care am si facut centralizator ofertei - depus in Seap. Rog sfat : fac contestatie AC sau direct CNSC sau si si?????? am sanse?:(
ms frumos pentru raspuns.
Din pacate am primit deja raspunsul AC :" RESPINS - oferta neconforma(OUG925/2006, art 36 alin2 lit a) - a fost introdusa valoarea raportata la cantitatea maxima in loc de pretul unitar/pachet de reactivi asa cum era prevazut in FDA cap.IV 4.2" - lotul 1 este anulat conf art 209 alin 1 alina) din OUG34/2006 - oferte inacceptabile si/sau neconforme.
Ce ma sfatuiti sa fac?? sa fac contestatie, am castig de cauza?? fac contestatie AC sau la CNSC ??
Ms anticipat
Rog mult lamuriri. In urma unei licitatii online, s-au atasat toate actele solicitate cf caiet de sarcini, insa la rubrica din SEAP - la oferta financiara s-a introdus valoarea totala a lotului. In caietul de sarcini se solicita valoarea totala pe um. Mentionez ca in docum atasate in seap se regaseste si oferta de pret si centralizator , si se poate observa cu usurinta ca a fost vb doar e o eroare. De asem suntem si unici ofertanti.
In urma discutiilor telefonice cu autorit contract ei spun ca licitatia se anuleaza:((, deoarece nu pot cere clarificari !!!!! Doresc sa stiu daca legal pot face ceva in acest sens - gen contestatie??!!!! Rog urgent un rasp. Ms anticipat

Buna ziua,
Am nevoie urgent de un raspuns la urmatoarea problema:
In urma unui anuntului de participare de catre autoritatea contractanta"....", licitatie online - s-au depus toate documentele de calificare, prop tehnica si oferta financiara conform cerintelor din caietul de sarcini.
In urma modificarii in SEAP la sectia "documente de calificare si propunere tehnica" am bifat casuta cu "oferta financiara" fapt ce a determinat ca toate docum postate sa apara la vizualizarea autorit contractante ca depuse la "oferta financiara".
Drept urmare - licitatia a fost anulata, iar procesul-verbal primit prin fax cu urmatorul raspuns: "oferta inacceptabila HG925/2006, art36alin1 lit.b - nu ati prezentat (postat in seap) un docum care sa arate constituirea garantiei de participare asa cum a fost solicitat in fisa de date a achizitiei"
Mentionez ca toate docum, inclusiv Garantia de participare sunt postate in seap si cel mai frumos - unici ofertanti !!
Telefonic mi-a fost confirmat ca au vazut docum dar asta e procedura.#-o
Doresc sa stiu daca are sens sa depun contestatie sau nu.
Multumesc anticipat
Cu respect,
doresc sa stiu conform legislatiei care este procedura in urmatorul caz: de origine romanca casatorita cu un cetatean strain de 5 ani, casatorie inregistrata in tara de origine a sotului. Am revenit in tara , "despartita" de sot dar nu si legal (in acte suntem inca casatoriti). Doresc sa fac un copil cu un alt barbat. si vreau sa stiu la inregistrarea copilului dupa nastere daca pot declara copilul doar pe numele meu sau copilul este inregistrat si pe numele sotului? sau care e procedura de a inregistra copilul pe numele meu si al tatului biologic in situatia data. Multumesc anticipat
Buna ziua,
Am participat in calitate de ofertant la o licitatie pe Seap. Din neatentie am atasat documentele solicitate fara semnatura electronica (docum au fost in schimb, semnate, stampilate de catre reprez societ si scanate). Doresc sa stiu daca autorit contractanta ma poate descalifica din cauza ac aspect sau poate cere clarificari, ulterior atasant aceste docum si cu semnatura electronica. Cu alte cuvinte, am vreo sansa , portita de a nu fi descalificata direct. Mentionez ca sunt unicul ofertant. Multumesc anticipat si astept cat mai urgent un raspuns. :((