avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate costa332

Activitate costa332

Răspuns la discuția suspendare cerere judecata
va multumesc,
Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa astept sa i-mi vina un raspuns in scris(va veni?), sau trebuie sa ma incred in ceea ce e publicat pe internet .Cand trebuie sa merg la instanta competenta ?
multumesc
Am un proces de granituire la care am gasit pe internet raspunsul anulare cerere(dezinvestire), ce inseamna aceasta, imi va veni un raspuns in scris acasa? mai am posibilitatea de a continua procesul in acea instanta sau trebuie sa il schimb la alta instanta?
va multumesc!
Buna ziua,
am inceput doua procese dar as vrea sa suspend unul din ele intrucat dupa solutionarea primului voi putea avea o dovada pt al doilea (ca si pretentii,dovezi ,etc ). Cum si unde se face aceasta cerere
va multumesc
in urma unui proces pe care l-am pierdut, am facut recurs la care mi sa dat ca raspuns ca solutia data la proces este irevocabila. Mai am dreptul la alta cale de atac impotriva acestei decizii sau nu ,care ar fi? si in cat timp de la publicare, dupa noile legi?
va multumesc
Răspuns la discuția Intabulare suprapusa
va multumesc
in urma unor probleme am verificat intabularea facuta terenului meu in urma cu 5 ani , pe care se afla locuinta si mi sa spus de la cadastru ca sa facut o greseala intrucat intabularea a fost suprapusa cu 40 cm peste intabularea vecinului (acesta o facuse inaintea mea),au venit de la cadastru au masurat au constatat ,raspunsul a fost: e greseala primariei intrucat nu esista o harta a terenului iar ei nu au ce face si ca trebuie sa dau in judecata (pe cine?).cum e posibil ca registrul cadastru sa intabuleze peste o alta parcela fara sa ma anunte ca este o problema , iar acum sa zica ca nu poate face nimic ce trebuie sa fac? va multumesc
Răspuns la discuția Plangere CEDO
buna seara
nu incerc sa atac la infinit o cauza, dar intr-un proces care am reclamat o locuinta in hat procesul sa judecat pt granituire chiar daca avocatul a contestat acest lucru nu a fost luat in seama
Răspuns la discuția Plangere CEDO
va rog sa-mi spuneti care ar mai fi alte cai de atac prevazute de legislatia romana in afata de recurs la aceasi instanta
va multumesc
Discuție Plangere CEDO
Am avut un proces la care mi-a venit un raspuns nefavorabil, am facut recurs (recursul a fost respins), in ce mod pot sa fac o plangere la Comisia Europeana intrucat eu cred ca dosarul nu a fost judecat corect si ce costuri ar fi? Nu stiu daca este corect sa fac o plangere catre Comisia Europeana sau sant alte locuri unde pot face aceasta plangere si care sant adresele?
va multumesc
buna ziua ,
mi-a venit ieri redactarea
multumesc