Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere anulata, hotarare neredactata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere anulata, hotarare neredactata

Este normal ca presedintele sa incheie un proces fara sa dea un raspuns, doar sa anuleze cererea? Si care este termenul maxim in care se redacteaza o hotarare judecatoreasca, procesul sa incheiat in iunie 2013 si tot astept redactarea .
Va multumesc!
Nu e vorba ca instanta nu a dat niciun raspuns. Raspunsul este ca cererea a fost anulata.

Cat despre redactarea motivarii - pentru a putea constata si dvs de ce s-a dispus in acest sens - ar fi trebui sa fie totusi facuta pana la acest moment.

Mergeti la arhiva instntei si interesati-va daca intr-adevar nu s- a redacatat si depuneti o cerere de urgentare a redactarii sentintei.
buna ziua ,
mi-a venit ieri redactarea
multumesc