avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate dinu1970

Activitate dinu1970

Din motive bine intemeiate se poate trece peste acordul lui. Aceste motive sunt ca sub acest nume dvs sunte-ti foarte cunoscuta. Cum ar fi sunte-ti un medic de succes, o vedeta tv de renume, o savanta recunoscuta de comunitatea internationala sub acest nume, publicarea unor carti sub acest nume, publicarea unor lucrarii stiintifice sub acest nume. Deci daca nu va incadrati in aceste cazuri puteti incerca fara sanse de reusita
Buna ziua am rugamintea daca aveti amabilitatea de a mi raspunde unei intrebari. Sunt divortat din anul 2007 tot de atunci am incredintata spre crestere si educare sentinta definitiva si irevocabila pe fata mea . Copilul are in prezent 10 ani. Nu mai am alti copii fiiind unica mea fica. Nu sunt casatorit si nu intentionez sa mai ma casatoresc deloc pe parcursul vietii. Doresc sa intocmesc un testament in favoarea minorei , pentru niste bunuri proprii , respectiv un apartament si un teren. Testamentul vreau sa fie incheiat la notar . Ce acte imi sunt necesare si care este procedura legala. Va multumesc anticipat .
Răspuns la discuția Neplata pensie intretinere minor
da aveti perfecta dreptate copilul e viata mea , ma divinizeaza.
Sunt divortat din aprilie 2007 , tot de atunci am si fetita in costodia mea prin hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila. In prezent fetita are aproape 10 ani . Am investit masiv in educatia copilei. Fosta sotie imi da o pensie de 200 ron stabilita la aceea epoca in 2007 . Ea este salariata la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti. Intre timp leafa i-a crescut mult . Nu m-am adresat instantelor pt marire pensie de sila si scarba deoarece lucrurile se misca greu. Mai nou a gasit o cale de nu a achita nici acei 200 ron. Solicita 6 luni la spital concediu fara plata , se angajaza la alt angajator pe leafa net superioara celei de la municipal si 6 luni nu da 1 ban copile. Anul trecut 2012 a plecat 6 luni la Sanador a lucrat pe 3000 ron
nu a achitat fetitei 1 ban. Dupa 6 luni a revenit im municipal si cand a luat primii bani ne a dat sms Sa va ia dracu ( adica pe mine si copil ) stati in banii mei 200 ron. Acum a plecat la Londra iar are 6 luni la municipal cfs . Probabil realizeaza venituri. Fetitei nu-i da un ban . Eu teoretic nu am nevoie de nimic avand venituri suficiente sa plimb fata sa o educ sa i pun bani deoparte. La sfarsitul lui august se fac 2 luni de neplata as depune plangere in baza 305 lit b si c . Ce sansa am sa rezolv ceva nestiindu-i adresa de la londra si eventualele venituri. Sau sa las justitia divina sa lucreze ? Ce ma sfatuiti?
Va multumesc mult am o reducere de 10 ani pana acum avaind in vedere ca inca lucrez daca fac 26 ani de grupa pot iesi mai devreme teoretic cu 65-13 =52 CU CONDITIA SA-I APUC? MULTUMESC PT RASPUNS
da aceasta activitate revizie si intretinere subteran 100% pct 6 din anexa electromecanic din 21.06.1993 deci 20 ani 1 luna si 20 zile
din 21.06.1993 pana acum am lucrat si lucrez la metrorex pana 2010 cand ne au dat cartile de munca acasa scrie pe ultima stamplia asa a lucrat in locuri de munca in conditii speciale in perioada 01.04.2001-31.12.2010 un nr de 9 ani si 9 luni in procent de 100%conf legii 226/07.06.2006 poz 61 din anexa 2 avielor mmssf nr 64/07.07/2005 poz 2 si mmssf nr 225/08.09.2005
in perioada 21.06.1993-31.21.2010 nu a beneficiat de cfs invoiri sau nemotivate deci
deci din 21.06.1993 grupa 1
ulterior pana acum speciale
Buna ziua am o intrbare sper sa aveti amabilitatea de a-mi raspunde. Sunt barbat nascut la 18.08.1970. Am o vechime in munca de 24 ani 3 luni si 10 zile dintre care 20 ani 1 luna si 20 zile in grupa 1 de munca sau cum se numeste acu coditii speciale. Cand pot iesi la penie anticipat , partial anticipat si limita de varsta?
Va multumesc mult si cand ma voi ocupa de acte va voi contacta . Intentionez sa ma ocup undeva dupa 1 sept pana incep scolile. Iar in privinta ca notarul a-mi va cere numirea unui tutore de catre instanta ma duc la sect 1 si obtin acel tutore . Nu cred ca are de ce sa respinga instanta eu asta doresc , Nu am scopuri ascunse nu mai am alti copii, nu am casa ipotecata, vanduta, amantata, lucrez a metrorex de 25 de ani , nu am antecedente penale. Vreau sa vand donez casa fetitei de ziua ei. Cum dumnezeu in tara asta este asa greu sa-i faci bine propriului copil, sange din sangele tau ? Va multumesc
VA MULTUMESC DIN INIMA AM CRESCU FATA SINGUR DE LA 3 ANI ACUM ARE 10 M-AM CHINUIT .DORESC CA DE ZIUA EI CAND FACE 10 ANI PE 15 NOIEMBRIE SA I VAND CASA . SINGURUL MOTIV PT CARE I-O VAND ESTE CA O DIVINIZEZ . LA SECTORUL 1 UNDE MA ADRESEZ INSTANTEI DE TUTELA PE DANIELOPOL?