avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate chucky9

Activitate chucky9

Răspuns la discuția Urma cu cainele este proba?
Is suspect. dar nu ma prezint... atata tot cat nu ma prezint nu au ce sa-mi faca... nici o poza sau ceva
Răspuns la discuția Urma cu cainele este proba?
Poi, e vorba de o vatamare corporala. Am fugit, m-am ascuns in curtea unor case (sunt unele case care au curte comuna, 10-20 case inauntru) si m-a prins cainele....

este proba? ca eu am declarat ca nu am nici o legatura...

masina politiei a trecut fix pe langa, dar a venit cainele din urma :| (era insotit de la mare distanta de 1 politist si 2 jadarmi)
Daca un infractor a fost prins cu ajutorul unui caine de politie, prin miros este proba?

Am inteles ca acel caine avea ceva certificat?!
Răspuns la discuția Mandat de aducere
Politistul i-a zis la victima, sa faca cerere la procuror...
Cine poate da mandat de aducere? Politistul sau doar procurorul?
Eu is prieten cu agresorul :D
Si fraerul de victima ma cheama :D

Am inteles ca daca primesc mandat de aducere, mandatul expira dupa 5 citari, e adevarat?
Unul la batut pe altul. Victima ma tot cheama de martor prin intermediul politiei. Am primit vreo 10 citari/citatii, dar nu m-am dus deloc pana acuma.

Mi se poate intampla ceva? Efectiv ignor citatiile primite de la politie.

Victima are doar 7 zile IML.
Cum trebuie sa te comporti cand esti bruscat, lovit, amenintat de catre oamenii legii. Uneori sunt nebuni, bauti sau doar nervosi.

Exemplu:
[ link extern ]

Doar nu are sa stai sa-ti puna catusele ca asa li se [ editat] nu?


Interven?ie moderator:
Poate reu?i?i să vă exprima?i mai pu?in pătima?.Mul?umesc.
Răspuns la discuția Reexaminare medico-legala
Inseamna ca a fost ranit usor.
Gen: i-ai dat o palma. Atunci se constanta leziunile, leziuni care nu necesita insa ingrijiri medicale.

Sun 10 zile IML de obicei nu se trimite dosarul in instanta.
Intelegeti?
Stie cineva despre actul normatic? CUm pot deveni producator...sa vand la farmacii?