avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate xtreme27

Activitate xtreme27

Am deosibata placere sa va povestesc o fapta petrecuta in cursul zilei de ieri . Aflandu-ma cu vreo trei tovarasi de ai mei la o torpila (un pet de bere) ,bineinteles pe spatiul public,brusc toata distractia a fost intrerupta de catre domni militieni si asta din cauza ca unul dintre camarazi mei in stare mai avansata de ebrietate a inceput sa tipe ... in fine au venit domni militieni ne-au legitimat ,eu am fost primul pentru ca eram si singurul care avea buletinul la el si cred ca eram si cel mai treaz dintre toti. Unul dintre noi a inceput sa fuga ,dar nu a avut nici o sansa deoarece unul din militieni avea peste 1,90. In fine totul ok pana unul dintre noi cel in stare de ebrietate avansata a inceput sa faca urat la politai .Toti am plecat doar ca pe cel in cauza iau spus sa ramana sa mearga la sectie . Si de acolo nu mai stiu nimic . Acum ce vreau sa stiu : 1) nu am primit procesul verbal ( asta cred ca inseamna ,ca nu iau amenda ? 2) daca iau amenda de la cat pana la cat este ? Va multumesc anticipat .
Răspuns la discuția recuperare bani pe zilele muncite
nu am avut contract de munca omu face numai la negru ... probabil are doar cateva persoane in regula restul sunt la negru .
Salut. Am lucrat la un patron care are firma de constructii pentru 3 zile. Din motive personale nu am mai mers la el deoarece am aflat de la alte persoane ca este tepar . Omul ce face ... da anunt pe diferite site-uri ca angajeaza persoane pentru munca in domeniul constructiilor. Dupa o perioada ce muncesc le da teapa . Am incercat sa vb cu dansul sa imi recuperez bani pe zilele muncite dar ma ia la misto de fiecare data si imi spune ca nu am ce sa ai fac ca el este smecher . Intradevar are cunostinte la ITM . Ma poate ajuta cineva cu un sfat cum as putea face ? As dori sa stiu daca pot face plangere la ITM Bucuresti ?
As dori sa fac o asigurare la un apartament de doua camere, deoarece a inceput sa cada tencuiala de pe fatada blocului. Imi puteti sugera o firma de asigurare? Va multumesc anticipat .
Răspuns la discuția Somatie banca
Momentan primesc tot feluri de plicuri de la unele banci precum ca am de platit la altele ceva de genul (am observat ca in ultimul timp nu ai mai folosit serviciile noastre .. mai aveti in cont suma... dar nu pot face nimic deoarece nu am facut dezbaterea mosteniri . Sper ca .la banca la care figureaza tatal meu restant sa retraga bani din conturile deschise la celelalte banci in care sunt sume de bani .
Răspuns la discuția Somatie banca
Inca nu am facut dezbaterea de mostenire a ramas tot pe numele tatalui meu la fel ca si restanta mentionez ca si imobilul este tot pe numele lui. Am mai primit somatii in cutia postala dar cea de azi mi-a inmanato postarita cu semnatura .Am intrebat la banca daca tatal meu a avut asigurare dar mi sa spus ca nu . Desi tatal meu mai are conturi si la alte banci in acelea au mai ramas sume de bani dar la ele nu sunt imputernicit . In somatie scrie ca vor fi retrase si din acele conturi sume de bani .
Discuție Somatie banca
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am primit o somatie de la o banca in care sunt silit sa platesc in termen de 5 zile o restanta in valoare de 1200 ron care este pe numele tatalui meu care a decedat acum 2 ani . Desi am trimis la banca toate actele care figurau ca peroana a decedat tot am primit somatii. Momentan nu am nici un venit deoarece firma la care am lucrat a dat faliment. As dori sa stiu daca se poate plati suma in mai multe transe. Va multumesc .
Momentan nici un raspuns de la politie.
Răspuns la discuția Citatie inmanata vecinului
domnul politist a lasat citatia in usa vecinului. dar nu inteleg dc mi-a cerut datele mele personale si ma pus sa semnez .
Salut . Am avut si eu o problema de genul . Mi se urca un caine pe capota deoarece era cald si mi-a zgariat capota ... singura solutie a fost sa iau o funie am dormit 2 nopti la rand in masina pana am depistat cateaua si am spanzurato de un copac...Mentionez ca facusem plangere si degeaba ..