avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters31759

Activitate ContSters31759

Răspuns la discuția CIM
Multumesc!!
Discuție CIM
Buna dimineata!
Vreau sa-mi spuna cineva, daca am un angajat, pensionat pe caz de boala, cu jumatate de norma si contract pe perioada determinata, pot sa-i modific durata contractului pe perioada nedeterminata?!?
Va multumesc.
Este obositor ca la fiecare depunere sa ti se ceara iar si iar cartea de identitate. La BRD le-am explicat clar ca mai au cateva copii, dar nu le-a fost de-ajuns. Vor sa aiba cateva copii + una in plus. O-bo-si-toa-re practica mai au!!!
Multumesc frumos!!
Offtopic: Interesant termenul 'in tacerea legii', l-am mai vazut pe-aici, imi place! =D>
In cazul in care un angajat cu contractul de munca suspendat vine si face o cerere de reincepere a activitatii sunt obligata sa operez in aceeasi zi incetarea de suspendare sau pot sa ma incadrez in termenul acela de 19 zile lucratoare?
Va multumesc!!
Răspuns la discuția Procesare incompleta REGES
La a doua incarcare nu mi-a mai dat eroare, dar cand am intrat a doua zi am obsrvat ca a luat de buna si prima transmisie a aceluiasi fisier, chiar daca mi-a aparut acel mesaj.
Multumesc pentru raspunsuri!
Va rog, sa-mi spuna cineva daca pot angaja in functia de mecanic utilaj pe cineva cu certificat de calificare mecanic imbunatari funciare.
Va multumesc!!
La verificarea corectitudinii transmiterii unui fisier prin REGES am primit un mesaj de genul "procesare incompleta". Cum se procedeaza in astfel de cazuri? Tot ceea ce am facut eu a fost sa retransmit fisierul respectiv si sa sper ca nu imi va reaparea un mesaj asemanator... B-)
Va rog, am nevoie de o informatie:

Cine trebuie sa inregistreze sau sa transmita contractul de munca al unui sofer de autocamion la Inspectoratul de Stat pentru Transportul Rutier? Daca acest lucru trebuie facut de angajator, asta ma intereseaza de fapt...

Multumesc!!
Este obligatoriu ca soferii angajati intr-o societate sa aiba legitimatie de serviciu? Multumesc.