avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM

Buna dimineata!
Vreau sa-mi spuna cineva, daca am un angajat, pensionat pe caz de boala, cu jumatate de norma si contract pe perioada determinata, pot sa-i modific durata contractului pe perioada nedeterminata?!?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters31759 , utilizator 12:42, 1 Aprilie 2015
Da, ii puteti modifica durata c.i.m. din determinata in nedeterminata.
Multumesc!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dupa 3 contracte de munca (perioada determinata) consecutive ... marcu.silvia marcu.silvia Dupa 3 contracte de munca (perioada determinata) consecutive (36 luni) care expira la data de 2.02.2023 si termenul de iesire la pensie cu 27.03.2023 ce fel ... (vezi toată discuția)
Cim duratat determinata soucadan soucadan Un angajat al societatii care a incetat activitatea indeplinind conditiile de pensionare (grupa de munca), angajat cu un CIM pe perioada determinata, in total ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata-nedeterminata Patricia_Lucia Patricia_Lucia Buna ziua.Daca am un angajat cu un contract de munca pe o perioada determinata de 2 ani , ii pot face contract de munca pe perioada nedeterminata chiar daca ... (vezi toată discuția)