avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

in ce condiții pot sa dau fiului meuo suma de banii din dreptul de moștenire din valoarea apartamentului in care locuiesc
BUNA SEARA,
AM problema de anii de zile cea ce înseamnă impozitul pe 2 mașini care deși nu sunt in proprietatea mea îmi vine sa plătesc trimestrial deși am făcut sesizarea la serviciul rutier unde mi sa răspunsa ca mașinile sunt scoase din circulație si cărțile adică cartea mașini. cum sa procedez sa nu mai plătesc impozit.
Era vorba despre întreținerea părințiilor ptr rămânerea in posesie apartamentului eu locuiesc de multa vreme
e dat i monitorul oficial in legătura ,cu munca pensionar adica daca lucrez la stat imi taie pensia
ce acte trb sa întocmească acte de întreținerea părinților
Buna ziua am depus un memoriu la direcția fiscala sa venit nici un răspuns ce fac mai departe
sper ca nu ați înțeles am fost atacat de colegul deserviciu era in stare de ebrietate avansată,liber de serviciu vine la magazin și MA atacă prin lovituri eu eram in timpul serviciului,pot inaita o plungere penală
am fost agresat de colegul meu care era în stare de ebrietate si rea in era liber de serviciu,
Buna Ziua
Poate aveți posibilitatea a studia putin in manualul agentului de securitate TEMA NR 5 care specifica executarea serviciului de paza are următoarele
1 verifica documentele,însoțitoare ale obiectelor la introducerea sau scoatere din obiectiv acestora din obiectiv in cazul de față bonul justificativ plata produselor.