avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate alinacostea

Activitate alinacostea

Si alta solutie?
In anul 2012 s-a emis o factura catre un client care nu are de gand sa plateasca factura.Ce pot sa fac in acest sens?
Multumesc anticipat!
Am nevoie de un sfat.De vreo 3-4 ani "car" in balanta o diferenta de 13.88 lei.Sold la 401 ar treb sa am 63.01 lei si am 76.89 lei la Electrica.Cum pot sa scap de diferenta pentru a pica pe suma cu cei de la Electrica?
Multumesc anticipat!
Si pe ce cont contabil ar fi mai corect sa inregistram apa?Pe 6028 iar cafeaua si ceaiul pe 623?
Apa minerala cumparata pentru salariati este chelt deductibila?Pe ce cont contabil ar fi bine sa se inregistreze?Mentionez faptul ca societ presteaza serv de consultanta.
Multumesc!
Răspuns la discuția Emitere facturi
Dar daca ambele modalitati presupune tehnica de calcul?
Discuție Emitere facturi
Buna ziua
Pentru acelasi sediu se pot emite facturi si din program de conta si din program de facturi?
O licenta PrintCase treb inregistrata pe 205 sau 208?Trebuie neaparat amortizata lunar sau poate fi trecuta pe chelt in luna in care a fost achizitionata?
Multumesc!
Răspuns la discuția Venituri din prestari servici
Firma presteaza servicii stomatologice.Deci veniturile din clasa 704 nu pot fi considerate venituri din consultanta nu?
Veniturile din prestari servici sunt asimilate veniturilor din consultanta?Multumesc!