avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate dan-sibiu

Activitate dan-sibiu

buna seara ...am un SRL-D [ constructii ] si am o oferta de munca in Germania ..dar firma e din Romania pot sa lucrez afara cu muncitori proaspat angajati /. ca ma costa asig medicale in germania ? pt ca nu am cum scoate formularul A1 protectia muncii pot sa o fac eu acolo ? .
Buna seara,am o firma de constructii fara activitate.Am doi angajati.Ce taxe trebuie sa platesc?
multumesc
buna ziua ...puteti sa ma ajutati intro problema mai delicata ? am angajat de curand 3 muncitori ei nu vor sa plateasca unele taxe la stat...cum pot sa ii tin la munca fara asigurari medicale sau altceva? o declaratie pe propria raspundere ar merge? Dar sa nu fiu eu tras la raspundere. multumesc
BUNA ZIUA am infiintat o firma srl-d in februarie 2015 ....in lipsa de activitate as dori sa o inchid...ce ar trebui sa fac [ acte..daca trebuie sa platesc ceva..]
Buna ziua ...am infiintat un srl-d activitatea principala constructii...am avut ceva banuti din care am luat scule....cum pot sa beneficiez de un credit star-up pentru achizitionarea unor scule,si a unei masini ? multumesc
buna seara....am observat ca nu poti sa muncesti in afara tarii fara formularul A1 .pentru ca nu am activitate in tara 3-4 luni nu pot primi A1.....ce ma sfatuiti sa pot lucra in germania cu muncitori angajati in romania? multumesc:
buna ziua...pot angaja o persoana ,ca ucenic si sa o detasez in germania? pe ce perioada nu mai este nevoie de A1?..multumesc
am infiintat un srl-d....in cat timp trebuie sa merg la finante si daca mai trebuie sa platesc ceva la finante...multumesc
Buna ziua ..ce diurna trebuie sa ofer eu unui muncitor angajat in Romania srl-d detasat in germania...multumesc