avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Activitate stanciulaurentiu91

Activitate stanciulaurentiu91

Am grad 2 handicap și invaliditate, dar anul asta, din martie, m-au găsit cu diabet zaharat tip 2. As putea obține ceva in plus la pensia de handicap sau invaliditate cu diabetul zaharat tip 2?
Va mulțumesc anticipat!
Stanciu
Am o pensie handicap gradul 2 accentuat.si o pensie INVALIDITATE gradul 2.acum 3 luni de zile am fost găsit și diagnosticat cu diabet zaharat 2 .am făcut insulina.intrebarea mea este daca as mai putea primi ceva in plus la pensie ptru diabet zaharat 2 va mulțumesc anticipat Stanciu
am si o pensie invaliditate
Meseria mea este de sudor confectii metalice in prezent sunt infirm am gradul 2 accentuat as vrea sa lucrez acasa ce ma pricep confectii metalice sudura pot sta pe scaun si sa lucrez cu copii sa-i invat sa lucram impreuna stau la tara am un teren casa 2700 mp detin in proprietate o casa as vrea sa lucrez acasa dar nu am resurse financiare pot lucra portii metalice fier forjat gardurii cu ajutorul copiilor mei si cu experienta mea intrebarea este daca as putea lucra sau obtine fondurii europene pensia este mica de 375 lei as dori oo indrumare dar nu as vrea sa-mi pierd pensia de handicap
Buna seara mă numesc Stanciu as dori sa știu am pierdut decizia cu planul de recuperare ptru pensia invaliditate gradul 2 accentuat în 2021 trebuie sa merg iar la revizuire întrebarea mea este daca pot scoate o copie după decizia cu planul de recuperare anul asta in 2018 ianuarie am fost la revizuire la comisie în jud Dolj cu stima va mulțumesc anticipat mă poate ajuta cineva cu un răspuns
Buna seara mă numesc Stanciu as dori sa știu am pierdut decizia cu planul de recuperare ptru pensia invaliditate gradul 2 accentuat în 2021 trebuie sa merg iar la revizuire întrebarea mea este daca pot scoate o copie după decizia cu planul de recuperare anul asta in 2018 ianuarie am fost la revizuire la comisie în jud Dolj cu stima va mulțumesc anticipat mă poate ajuta cineva cu un răspuns
bua seara as dori un raspuns in ianuarie 2018 am fost la comisie de invaliditate mia dat la in 2021 sa ma duc la verificare dar am pierdut documentul cu decizia program de recuperare pot sa mai scot alt document
doresc sa stiu unde sa ma adresez sa caut sa obtin o copie dupa declaratia de renuntare la toate drepturile care se cuvin sa vaexplic in 2013 cumnatul meu care a murit si el de curind nu avea bani si eu am dispus de toate cheltuielile de taxa de cadastru si am dezbatut taxa mostenire atunci notarul care sa ocupat de taxa nu a vrut sa se duca in penitenciar sa ia declaratia de renuntare la toate drepturile care i se cuvin nepotului mi-a dat un telf unui prieten notar care se ocupa cu acest lucru am vorbit la telefon dupa care ma sunat ca a semnat nepotul doresc sa stiu de unde scot copia dupa declaratia care a semnato doresc o adresa acum a murit si cumnatul si-mi trebuie copia declaratie a nepotului care a renuntat la toate drepturile care i se cuvin
am terminat taxa sucesiune apoi mi-a facut vinzare cumparare la un teren casa cu cadastru si fratele care a murit a ramas cu certificat mostenitor dar acum nepotul zice ca el este mostenitor dar el a semnat ca a renuntat la toate drepturile
am deschis taxa succesiune dupa tatal meu si am despagubit un nepot de frate care a murit in 1994,si nepotul a renuntat la toate drepturile lui care le avea dupa tatal lui si-a dat semnatura la notariat dar inainte de a semna lam despagubit,acum a murit al doilea frate al meu era al mic acesta nu are copii nici sotie dar proprietatea si casa este tot pe numele tatalui meu fiindca eu am deschis taxa succesiune si nu i-am mai platit si cadastrul pe casa si terenurii,