avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am grad 2 handicap și invaliditate, dar ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am grad 2 handicap și invaliditate, dar ...

Am grad 2 handicap și invaliditate, dar anul asta, din martie, m-au găsit cu diabet zaharat tip 2. As putea obține ceva in plus la pensia de handicap sau invaliditate cu diabetul zaharat tip 2?
Va mulțumesc anticipat!
Stanciu
Ultima modificare: Luni, 11 Iulie 2022
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:55, 11 Iulie 2022
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am o pensie handicap gradul 2 accentuat.si o pensie invaliditate ... stanciulaurentiu91 stanciulaurentiu91 Am o pensie handicap gradul 2 accentuat.si o pensie INVALIDITATE gradul 2.acum 3 luni de zile am fost găsit și diagnosticat cu diabet zaharat 2 .am făcut ... (vezi toată discuția)
Incadrare pensie gabrielsavu gabrielsavu Pentru ce tip de pensie ar trebui sa-mi fac dosarul ? Inainte sa ma incadrez in munca (in 1981) am facut diabet zaharat insulino-dependent. Am o scrisoare ... (vezi toată discuția)
Buna ziua mă interesează ce drepturi de a se pensiona are o ... Cody69 Cody69 Buna ziua. Ma interesează ce drepturi de a se pensiona are o persoana de 55 de ani, cu diabet, care a muncit doar 9 ani cu carte de munca apoi fara . Și ... (vezi toată discuția)