avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 193 soluții astăzi
Forum Activitate andreeeeea123

Activitate andreeeeea123

Multumesc! In concluzie, ma pot opune daca nu doresc supraveghere audio- video in sala mea de grupa? Nu ma simt amenintata de niciun copil/parinte. Nici parintii nu au avut reclamatii niciodata la adresa mea si copiii vin de drag.
Multumesc! Inseamna ca ceea ce spun anumite persoane afiliate unui anume sindicat sunt doar... minciunele. O zi buna!
Buna ziua! Am auzit cum ca ar exista o noua lege care permite supravegherea audio-video in unitatile scolare. Dar, camerele nu trebuie montate in vestiare, toalete, in zonele unde se serveste masa si alte zone in care intimitatea ar fi lezata. Bun. Daca o sala de grupa are dubla functionalitate(se serveste si masa), camerele pot fi montate? Protectia datelor cu caracter personal nu se mai aplica? Tin sa mentionez ca relatia mea, atat cu copiii, cat si cu parintii, este una foarte buna. Pur si simplu consider ca activitatea mea nu necesita monitorizare, asa cum activitatea oamenilor din alte "n" domenii nu este monitorizata. Multumesc!
Multumesc! Asta stiam si eu, insa eram curioasa daca este adevarat ceea ce circula pe grupuri. Multumesc inca o data!
Buna ziua! Pana acum stiam ca zilele de greva raman neplatite. Ulterior am aflat ca, in functie de cum se va incheia greva(daca ingheata sau nu anul scolar) salariile sunt sau nu platite integral. Asadar, daca am stat 8 zile in greva, dar anul scolar nu ingheata, materia se recupereaza, examenele merg conform calendarului, salariul pe mai intra integral. Insa, daca anul scolar ingheata, atunci salariile sunt taiate(cate zile ai stat in greva, cu atatea zile vei lua mai putin la salariu). Sunt doar curioasa daca este adevarat. Multumesc!
Salariu ingrijitoare cladiri gradinita de stat
Care este salariul pe care trebuie sa il primeasca o ingrijitoare care lucreaza la o gradinita de stat, incadratata ca ingrijitor cladiri, cu vechime de 19 ani si 9 luni(gradatie 4), studii medii? Multumesc!
Răspuns la discuția Amenda Austria
Cu placere

Zoltanlako a scris:

Mulțumesc

Răspuns la discuția Amenda Austria
O amenda pt depasirea vitezei legale...

Zoltanlako a scris:

Până la urmă ce a fost? Am primit și eu exact acest formular fara sa fie specificat pentru ce

Buna seara! Camerele de supraveghere din salile grupelor de la gradinitele de STAT pot fi montate fara acordul parintilor si al educatoarelor? Doar pt ca doreste conducere o monitorizare la nivel de unitate? Nu este ilegal? Intreb... p.s. posibil sa nu fi ales categoria corecta, dar sper sa primesc un raspuns. Multumesc!
Buna ziua! Un copil cu sindrom Down, handicap grad I, trebuie sa frecventeze gradinita cu insotitor personal sau singur? Mentionez ca exista un singur cadru didactic la o grupa de 25 de copii, cu program prelungit. Multumesc!