avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate mihpop

Activitate mihpop

Discuție vopsitorie auto
Care sunt conditiile de autorizare pentru o vopsitorie auto?
As dori sa aflu care sunt conditiile de autorizare pentru un salon de infrumusetare.
Am un apartament cu 4 camere, cu intrare din strada. As putea obtine autorizatie?
Răspuns la discuția Copyright
Ma intrebam numai ca mi se parea aiurea sa poti pune copyright pe asa ceva. E ca si cum ai pune copyright pe intrebarea "Cat face 2+2?" si variantele de raspuns...
Răspuns la discuția Copyright
Dar daca autorul a conceput toate intrebarile posibile pentru acest subiect, cum as putea eu concepe o intrebare/un test fara a ii incalca drepturile de autor?
Discuție Copyright
Se poate pune copyright pe asa ceva:

1. Ce obligatie aveti atunci cand va apropiati de o statie de tramvai prevazuta cu refugiu si tramvaiul se afla in statie ?
a. sa opriti la 5 m distanta de remorca vagonului motor
b. sa reduceti viteza de mers
c. sa acordati prioritate calatorilor care traverseaza strada intre refugiu si trotuar.

Sunt pur si simplu niste intrebari facute dupa legislatia in vigoare... nu opere originale si etc...
Discuție Joc telefon
Buna seara,

Am o problema: mi-a venit o idee destul de buna pentru un joc de telefon, dar pentru a vinde acest joc am nevoie de ajutorul unei companii din domeniul acesta, problema mea este ca ar trebui sa imi expun ideea, iar acestia ar putea sa faca ei jocul (pe baza ideei mele) si eu sa raman cu buza umflata. Exista ceva care m-ar putea proteja de acest lucru?

Va multumesc!
Care sunt autorizatiile care trebuie luate pentru functionarea unui cinematograf? Ce taxe se platesc pentru difuzarea filmelor?
Discuție sediul social
Doua firme, fiecare cu alt asociat unic pot avea sediul social la aceeasi adresa?
Discuție videochat
Imi poate spune cineva daca este legal sa infiintezi un videochat erotic?
Daca da, ce aprobari iti trebuie?
Răspuns la discuția Scoatere asociar din societate
Am rezolvat problema. I-am dat bani si a iesit.