avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate BUSINESS ABSOLUT CONSULTING SRL

Activitate BUSINESS ABSOLUT CONSULTING SRL

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contractul de întreținere este cel mai avantajos în situația asta, pentru ca dacă prestati întreținerea mamei, acesta nu se poate anula
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poare ar fi o soluție schimbarea contractului de energie electrica pe numele soacrei/fiului. Asta se poate face online și nu mai necesita nici o procura.
Oare nu merge făcută o acțiune de uzucapiune, cred ca asa se numește, avand in vedere ca au trecut 10 ani de când domnul plătește impozitul și folosește efectiv terenul? Nu sunt specializata în drept, însă am auzit despre o asemenea varianta. Dacă poate confirma/infirma un avocat...
Mulțumesc mult!
Bună ziua! Ma puteți ajuta, va rog cu un răspuns la următoarea intrebare: copilul actualului meu soț dintr-o relație anterioara este ruda sau afin cu mine? Ma interesează dacă poate exista un eventual conflict de interese și nu reușesc sa deslușesc chestiunea asta cu gradul de rudenie/ afin.
Mulțumesc anticipat!
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri !
Buna seara! Puteti sa imi indicati, va rog, articolul din codul de procedura civila pe care se incadreaza o cerere de chemara in judecata pentru recuperarea unei sume de bani platita in avans unui cabinet avocat care nu a prestat serviciile conform contractului, respectiv nu s-a prezentat la Instanta? Am incercat o solutionare amiabila, dar din pacate a esuat si imi ramane ca ultima solutie sa apelez la Instanta
9 din 10 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mi se pare cel puțin hilară explicația, daca era doar experiment social, trebuia să nu primiti banii, nu cred că vreun procuror/judecător v-ar putea crede explicația asta...este clar înșelătorie și spre binele dvs ar trebui sa vă luați un avocat bun și să pregătiți banii primiti să îi restituiți, ca sa nu vă treziți in arest în cel mai scurt timp...la judecătorie nu e că în filmele americane...
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred că dacă s-ar vorbi frumos cu ea și i s-ar explica situația și eventual și cu un stimulent de 5-10 lei acolo ați putea rezolva. Dar contează foarte mult cum ne exprimăm. Chiar va doresc sa reușiti să rezolvați problema!
12 din 12 utilizatori consideră
acest răspuns util
Femeia de serviciu trebuie să facă curat pe scara blocului, nu sa care gunoiul fiecărui locatar. Ar fi de bun simt sa ii duceți dvs gunoiul mamei, daca ea nu se descurca. Au trecut vremurile când existau sclavi pe plantație...