avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate Marianpruna91

Activitate Marianpruna91

Răspuns la discuția Factura cu chitanta???
Dar eu desfasor activitatea la tert.Nu ma desfasor la punct de lucru...
Buna ziua!Am deschis un pfa si am o intrebare legata de facturare si chitante!
Am codurile Caen 5914;4791;9511;9002;6209: Problema mea este la codul "4791-Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet."Practic eu am vandut un produs pe "olx sau okazie" si clientul este din orasul de unde sunt si stabilesc sa ii duc produsul direct acasa.Este corect daca ii intocmesc FACTURA CU CHITANTA???
Răspuns la discuția PFA sau SRL D
Dar nu o sa am angajați!
Răspuns la discuția PFA sau SRL D
Proiectie de filme in aer liber si reparatii echipamente it la clienti acasa
Discuție PFA sau SRL D
Buna Seara!Am nevoie sa imi deschid o mica firma in care sa facturez 3000 ron pe an!Ce imi recomandati sa imi deschid?
Discuție PFA sau SRL D
Buna Seara!Am nevoie sa imi deschid o mica firma in care sa facturez 3000 ron pe an!:justcuz:Ce imi recomandati sa imi deschid?#-o
Răspuns la discuția Deschidere Firma
Dar pe mine ma intereseaza srl d sau microintreprindere
Răspuns la discuția Deschidere Firma
Buna Ziua!Si care sunt costurile pentru deschidere ???
Buna ziua!trebuie sa imi deschid o firma ,pe care o folosesc in domeniu de service care nu am nevoie de angajati...pe aceasta firma o sa am de facturat undeva pe la 2000 ron=D>pe an...Ce fel de Firma imi propuneti sa imi deschid si care sunt costurile.PFA SAU SRL.D sau micro :(
Buna ziua!trebuie sa imi deschid o firma #-o,pe care o folosesc in domeniu de service care nu am nevoie de angajati...aceasta firma o sa functiuneze 3 luni pe an si o sa am de facturat undeva pe la 2000 ron=D>...Ce fel de Firma imi propuneti sa imi deschid si care sunt costurile.X-(