avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate madeleine radu

Activitate madeleine radu

buna ziua
am mai multe neclaritati referitoare la fisele de evaluare pentru functionarii publici
1. daca functionarul evaluat refuza sa semneze evaluarea, consemnand acest aspect si motivele in rubrica "comentariile functionarului public evaluat" ce se intampla?
2 daca 2 ani la rand functionarul a primit calificativul "bine" acesta, nu mai are dreptul sa avanseze in treapta?

multumesc anticipat
buna ziua
am si eu o intrebare in ceea ce priveste promovarea unui angajat-personal contractual dintr-o institutie publica care a absolvit cursurile unei institutii de invatamant superior
in temeiul carui act normativ se poate face trecerea de la studii medii la studii superioare (eventual si art.), daca se poate
multumesc anticipat
Răspuns la discuția activitate comerciala
multumesc tuturor pentru raspunsuri
spatiul respectiv este proprietate comuna
acum cativa ani cineva a mai desfasurat activitate comerciala, dar ca urmare a neplatii datoriilor la chirie, utilitati, etc i s a reziliat contractul
as vrea sa desfasor o activitate comerciala intr un spatiu din scara blocului
administratorul mi a comunicat ca pentru acest lucru imi trebuie acordul scris al tuturor proprietarilor de pe scara
e adevarat?
unde sunt reglementate astfel de situatii?
se poate si doar cu jumatate +1?
multumesc anticipat
as vrea sa stiu daca o persoana cu handicap grav sau accentuat care este in acelasi timp si salariat este scutita de la plata impozitului pe venit?
conform ultimei modificari a legii nr.448/2006 privind protectia si promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, aceasta facilitate fiscala nu s-ar mai acorda incepand cu 01.01.2010, conform prevederilor codului fiscal.
poate cineva sa-mi confirme daca este sau nu asa , tinand cont de faptul ca am primit pareri pro si contra
multumesc anticipat